Najlepsze sprzęty do ćwiczeń w domu – co wybrać?

0
(0)

Nie ma domowej siłowni bez przynajmniej kilku podstawowych urządzeń, z pomocą których można by prowadzić efektywny trening. Od czego zacząć? Jakie sprzęty do ćwiczeń w domu wybrać, żeby rzeczywiście odczuć wyraźną poprawę wykonywanych ćwiczeń? Czy musimy mieć wszystko od razu, czy lepiej powoli podkręcać sprężynkę, przyzwyczajając organizm do nowych ćwiczeń?

Najważniejsze sprzęty do ćwiczeń w domu

Zacznijmy od tego, że nie od razu Rzym zbudowano! Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z domowymi ćwiczeniami, nie rzucaj się z motyką na słońce i nie kupuj stu urządzeń, z których i tak nie skorzystasz. Już sam fakt posiadania jednego, dwóch, max trzech sprzętów pozwoli Ci dobrze rozpocząć trening, a przy tym nie przesadzić. Kondycja musi być budowana systematycznie, a w tym nie pomoże dwadzieścia maszynek, których nawet nie masz gdzie ustawić!

Lista sprzętów treningowych na start:

  • Orbitrek – pomoże spalać tkankę tłuszczową i zwiększy wydolność. Wzmocni też mięśnie nóg, brzucha, pośladków i ramion. Wymaga trochę miejsca, ale warto je dla niego znaleźć w mieszkaniu.
  • Piłka gimnastyczna – zdziała cuda dla kręgosłupa i pomoże w redukowaniu bólu pleców. Szczególnie wskazana dla osób prowadzących siedzący tryb pracy. Polecana przez rehabilitantów i obecna na stałe w gabinetach fizjoterapeutycznych.
  • Rower treningowy – wymodeluje dolne partie ciała i poprawi wydolność oddechowo – krążeniową. Polecany wszystkim, którzy nie cierpią na problemy ze stawami kolanowymi, bo w tym przypadku lepiej postawić na inne urządzenie. Działa cuda dla łydek, ud i pośladków.
  • Trenaż rowerowy – alternatywa dla roweru treningowego, doskonale symuluje jazdę na prawdziwym rowerze, a do tego pozwoli na rywalizację online z innymi. Taki trenażer można podpiąć do wielu internetowych zawodów ze specjalistami i wspólnie czuć się prawie jak na szosie.
  • Bieżnia treningowa – wzmocni uda i pośladki, pobudzi do pracy całe ciało.  Stworzona dla lubiących biegać, ale nieprzepadających za moczeniem w biegu w czasie deszczu, zimy czy po prostu niepogody.
  • Stepper – najtańszy, najmniejszy i super efektywny! Łączy ćwiczenia siłowe i kardio, wpływa na krążenie i wybitnie poprawia kondycję.

Pamiętaj, żeby wybierając sprzęt do ćwiczeń w domu, zmierzyć dobrze powierzchnię, w której chcesz je ustawić. Nie ma nic bardziej frustrującego niż rowerek do jazdy, który nie mieści się wybranym rogu pokoju czy bieżnia treningowa ściśnięta tak mocno, że nie jesteś w stanie wykonać ruchu rękoma podczas treningu. Najpierw dokładnie wymierz miejsce i pod to, co masz do dyspozycji – kup sprzęt. Nawet jeśli nie będzie to najdroższy i najbardziej wymarzony model, to przynajmniej pozwoli na skuteczny trening, a o to przecież chodzi!

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł