Najnowocześniejsze metody przeszczepu włosów — co warto wiedzieć?

5
(1)

Problem nadmiernego wypadania włosów ostatnio znacznie się nasilił. Dlatego wciąż rozwijają się metody zapobiegania i leczenia tego schorzenia. Jedną z nich jest przeszczep włosów. Zabieg można wykonywać na wiele sposobów, ale pacjentom trudno jest zdecydować, który jest najodpowiedniejszy i jakie są między nimi różnice. Warto to wiedzieć, ponieważ interwencje lekarskie w tym zakresie obejmują zarówno mało inwazyjne techniki, jak i poważne operacje, skutkujące znacznymi bliznami i związane z ryzykiem skutków ubocznych. W naszym artykule porównamy różne metody przeszczepu włosów. Podpowiemy, czym kierować się przy wyborze i jak wybrać lekarza specjalistę. Jeśli pragniesz przywrócić dawny wygląd swojej fryzurze, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem. Zapraszamy do lektury.

Innowacje w transplantacji włosów — przegląd metod

Technika przeszczepu FUT (Follicular Unit Transplantation), znana również jako STRIP, czyli paskowa, jest jedną z najstarszych metod transplantacji włosów. Procedura ta polega na wycięciu paska skóry z tylnej części głowy pacjenta. Następnie z tego paska izolowane są pojedyncze mieszki włosowe, które są przeszczepiane.

Technikę FUT wprowadzono w latach 80. Obecnie uważa się ją za przestarzałą, gdyż zabiegowi towarzyszą skutki uboczne, których można łatwo uniknąć stosując inne metody.

Znacznie bardziej zaawansowane przeszczepy wykonywane są metodą FUE. To technika, w której pojedyncze mieszki włosowe są wyjmowane bezpośrednio ze skóry pacjenta, bez konieczności wycinania paska skóry głowy. Jest to znacznie mniej inwazyjna metoda w porównaniu do starszej techniki FUT.

DHI to jeszcze bardziej zaawansowana metoda, w której mieszki włosowe są implantowane bezpośrednio w obszarze łysienia za pomocą specjalnego pena, co pozwala na większą precyzję i naturalność efektu.

FUE i DHI — kompleksowe porównanie technik przeszczepu włosów

FUE (Follcular Unit Extraction) to technika minimalnie inwazyjnego przeszczepiania włosów. Pojedyncze mieszki pobiera się ze skóry i przeszczepia w odpowiednie miejsca. Metoda jest właściwa zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu genetycznego wypadania włosów, można także w ten sposób przeszczepiać nie tylko włosy na głowie, ale także brwi, rzęsy, brodę i włosy na całym ciele. Czas trwania zabiegu to zazwyczaj kilka godzin, ale często przeprowadza się przeszczep przez kolejne 2 dni, w zależności od rozległości obszaru objętego łysieniem.

Po pobraniu pojedynczych mieszków włosowych nie powstają blizny, ale bezpośrednio po transplantacji włosy wypadają. Z nieuszkodzonego mieszka odrosną dopiero w kolejnym cyklu, dlatego czas potrzebny do uzyskania wymarzonej fryzury to około 9 do 12 miesięcy. Do zalet techniki FUE należy to, że rezultaty są bardzo naturalne. W wyniku prawidłowo przeprowadzonego zabiegu zachowana zostaje gęstość, linia włosów, a nawet kierunek ich wzrostu. Dlatego zaleca się wybieranie do przeszczepu tylko wyspecjalizowanych placówek i doświadczonych lekarzy. W takich miejscach minimalizuje się ponadto skutki uboczne, które, w minimalnym stopniu, mogą wystąpić po zabiegu.

DHI (Direct Hair Implantation) to technika implantacji, podczas której włosy wprowadza się w wybrane miejsce za pomocą specjalnego pena. Lekarz nie wykonuje żadnych nacięć, zamiast tego włosy są usuwane indywidualnie ze środka tylnej części głowy za pomocą mikronarzędzia o średnicy 0,7 milimetra. Technika ta nie tylko zmniejsza ryzyko infekcji, ale także zapobiega powstawaniu blizn. Usunięte przeszczepy przechowuje się w roztworze o określonej temperaturze. Mieszki włosowe są następnie przeszczepiane z powrotem do skóry głowy w nowym miejscu. Z reguły pierwsze włosy odrastają po około dwóch miesiącach. Ostateczny efekt osiąga się w ciągu roku po zabiegu. Wadą zabiegu jest to, że przeszczepów nie można ręcznie umieścić tak ciasno, jak dzieje się to w metodzie FUE.

Gdzie warto zrobić przeszczep włosów?

Dr Piotr Turkowski jest znany z wykorzystywania nowoczesnych metod przeszczepu włosów, w tym FUE, a klinika, której jest współzałożycielem, przeprowadza rocznie nawet 170 transplantacji włosów.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej metody „punchu hybrydowego„, Klinika zapewnia pacjentom naturalne efekty i krótki okres rekonwalescencji. Dr Turkowski jest również współzałożycielem kliniki OT.CO, która prowadzi badania kliniczne w dziedzinie chorób włosów i opracowała innowacyjne metody leczenia łysienia plackowatego.

Techniki przeszczepu włosów takie jak FUE i DHI to przełom w medycynie estetycznej, oferujące rozwiązania dla osób borykających się z problemem łysienia. Renomowane kliniki, wykorzystując te nowoczesne technologie, przyczyniają się do poprawy jakości życia, przywracając nie tylko włosy, ale i pewność siebie. Jeśli problem dotyczy także Ciebie, skontaktuj się ze specjalistą i odzyskaj bujną fryzurę.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł