Najnowszy ranking wód mineralnych

0
(0)

Kiedy w ostatnich czasach zwiększyła się świadomość społeczeństwa na temat znaczenia nawodnienia organizmu dla zdrowia zaczęliśmy doceniać jej możliwości. Każdy ma inne zapotrzebowanie na wodę. Przyjmuje się, że przeciętny, dorosły człowiek powinien wypić jej około 2 litrów dziennie. Ilość ta zmienia się pod wpływem aktywności fizycznej, masy ciała, trybu życia i innych czynników, dlatego warto ustalić to z profesjonalistą. Trzeba pamiętać, że tak samo, jak ważne jest, by nie odwodnić się przyjmując za mało płynu, tak samo ważne jest, by nie przesadzać z ilością wody. Wypicie w krótkim tempie ogromnych ilości może prowadzić do wielkiego niebezpieczeństwa. Jest to jednak mało prawdopodobne, chyba, że założyliśmy się kto pierwszy wypije beczkę wody. 

Jakie znaczenie ma jakość wody?

Kiedy wzrosła świadomość na temat nawodnienia zaczęliśmy też interesować się jakością wody. Na rynku jest obecnie kilkadziesiąt wód butelkowanych. Choć wszędzie mówi się o tym, by korzystać z wody kranowej i filtrów ze względu na ekologię to wielu z nas w codziennym biegu wciąż decyduje się na te sklepowe. Stworzyliśmy ranking wód mineralnych, by pomóc w wyborze tej odpowiedniej. Żeby był on użyteczny a nie tylko poprawny, umieścimy w nim jedynie popularne i powszechne marki. Darujemy sobie za to te o nawet najlepszym składzie, które dostaniemy jedynie przez internet czy w jednym wybranym sklepie. 

Mineralna czy źródlana?

Zanim zobaczymy ranking wód mineralnych wyjaśnijmy sobie jeszcze różnicę między wodą mineralną a źródlaną. Jeśli woda zawiera powyżej 500 mg składników mineralnych w 1 litrze jest wodą mineralną. Jeśli poniżej- źródlaną. Ta z kolei nie różni się zbytnio od naszej kranowej wody- jest jednak przefiltrowana i gotowa do wypicia. Co to oznacza dla nas? Zarówno wodę kranową jak i źródlaną może pić każdy. Jeśli chodzi o wodę mineralną, to jest kilka przeciwwskazań dla niektórych osób i picie jej powinniśmy skonsultować z lekarzem lub dietetykiem. 

Czas na szybki ranking wód mineralnych:

  1. Muszynianka- dostępna w każdym sklepie woda mineralna. Jej cena to około 2 zł za 1,5l. 
  2. Magnesia- średniomineralizowana woda mineralna. Jej cena za 1,5l to około 2,30 zł. Dostępna w większości sklepów. 
  3. Cisowianka- jest to woda mineralna. Dostępna w każdym sklepie w zachęcającej cenie, ponieważ koszt butelki 1,5l to około 1,40zł.
  4. Nestle Pure Life- dostępna w większości sklepów, zwłaszcza marketów. Jest to woda źródlana, odpowiednia więc dla każdego. Cena za butelkę 1,5l to około 1,40zł.
  5. Nałęczowianka- jej zaletą jest popularność i dostępność w każdym sklepie. Jest to woda mineralna, zatem nadaje się dla każdego. Jej cena to około 1,80 zł za 1,5l.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł