Opinie o biurze podróży Grecos

0
(0)

Grecos to biuro podróży, które specjalizuje się w organizacji wakacyjnych wyjazdów do Grecji. Obecnie firma oferuje 20 greckich destynacji, obejmując siatką wylotów całą Polskę. Każdego sezonu na wyjazdy z Grecosem decyduje się tysiące Polaków. Jakie są ich opinie?

Z jakim biurem podróży do Grecji?

Jeśli planujesz wakacje w Grecji, koniecznie rozważ wykupienie wycieczki w biurze podróży Grecos. To jeden z liderów na rynku touroperatorów w Polsce, który oferuje wyjazdy indywidualne, grupowe dla firm oraz wycieczki objazdowe do 20 greckich destynacji, między innymi na Korfu, Rodos, Kretę, Zakynthos oraz Kos.

Biuro podróży Grecos powstało w wyniku współpracy dwóch poznańskich firm, które w 2005 roku uruchomiły projekt Lato w Grecji. Pomysł zakończył się ogromnym sukcesem — na wakacje z Grecosem czarterami poleciało kilka tysięcy osób.

Firma zatrudnia w Polsce ponad 100 pracowników i dwukrotnie więcej w Grecji. Efektem jest kompleksowo przygotowana propozycja wyjazdów, które obejmują przelot, pobyt w hotelu, ubezpieczenie, transfery oraz profesjonalną opieką rezydentów. Na miejscu na gości czeka mnóstwo atrakcji, zarówno sportowych, kulturalnych, jak i rekreacyjnych. Szczególną troską otacza się także najmłodszych — specjalnie dla dzieci stworzono Klub Delfinki, miejsce szalonych, wakacyjnych przygód pod opieką polskich animatorów.

Biuro podróży Grecos zostało nagrodzone wieloma nagrodami. Firma otrzymała między innymi Złoty Laur Konsumenta 2018 oraz Konsumencki Lider Jakości 2017, które potwierdzają wysoką jakość usług oraz innowacyjność firmy.

Kto jest właścicielem Grecos?

Biuro podróży Grecos Holiday powstało we współpracy Janusza Śmigielskiego, Alicji Skoczyńskiej i Wojtka Skoczyńskiego.

Alicja Skoczyńska w branży turystycznej działa od lat 80. Zajmowała się wtedy organizacją wycieczek zagranicznych do krajów Azji, Ameryki i Afryki Środkowej. Jak wiadomo, w tamtych czasach dla wielu osób było to nie lada wyzwaniem, począwszy, chociażby od zgromadzenia odpowiednich funduszy, czy też uzyskanie paszportu. Skończyskiej się to udawało, ponieważ wyprawy organizowała w ramach TKKŚ (Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej), którego głównym celem było m.in. „upowszechnianie marksistowskiego światopoglądu i religioznawstwa, socjalistycznych obyczajów i obrzędów, socjalistycznego stylu i jakości życia”. Przy takim protektorze z pewnością było łatwiej.

W 1990 roku zaraz po politycznych zmianach w Polsce Alicja Skoczyńska utworzyła biuro podróży pod swoim nazwiskiem: „Skoczyńska Travel”, a w 2006 roku wraz z synem Wojciechem założyła firmę Grecos Holiday. Do współpracy zaprosili Janusza Śmigielskiego, który wcześniej prowadził inne poznańskie biuro podróży – Matimpex Travel. Istnieje ono nadal, ale prowadzeniem firmy, która organizuje wycieczki lotnicze (samolotami rejsowymi) do dużych miast europejskich, zajęła się jego żona.

Właścicielami Grecos nie są jednak ani Skoczyńscy, ani Śmigielski. Mają za to wszystkie udziały w innej firmie – Rokan Sp. z o.o., do której Grecos należy. Zatem, założyciele Grecosa są obecnie jego właścicielami pośrednio. Według zapisów KRS zarejestrowana w 2014 roku spółka Rokan zajmuje się doradztwem gospodarczym, przy czym nie można w Internecie znaleźć żadnej strony prezentującej jej działalność. Najprawdopodobniej Rokan Sp. z o.o. swe doradztwo ogranicza tylko do jednego podmiotu – Grecosa. Wyróżnia się imponującym kapitałem zakładowym, przekraczającym 180 mln złotych (w dużej części wniesionym w aporcie).

Grecos — opinie

Biuro podróży Grecos opinie ma bardzo pozytywne. Klienci chwalą sobie dobrą organizację transportu oraz wypoczynku na miejscu.

Wiele osób, zanim wykupi wycieczkę, zadaje sobie pytanie, czy Grecos ma rezydenta? Oczywiście, a goście pod jego opiekę trafiają już na lotnisku. Od tej pory rezydent pomaga im w każdej sytuacji: pośredniczy w zakupie wycieczek fakultatywnych, pomaga załatwić coś w hotelu, sprawdza się również w przypadku problemów, takich jak zagubione dokumenty albo problemy zdrowotne. To również wpływa na pozytywne opinie klientów korzystających z usług Grecos, którzy czują się zaopiekowani i wiedzą, że w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc.

Chwalona jest także jakość hoteli, które idealnie odpowiadają oczekiwaniom wszystkich, niezależnie od zasobności ich portfela. Ponadto hotele, które nie przypadły do gustu klientów, są wycofywane, a na ich miejsce są wprowadzane nowe propozycje 3,4 i 5-gwiazdkowe. Rodziny z dziećmi i osoby stawiające przede wszystkim na wypoczynek w hotelu doceniają także możliwość wyboru opcji all inclusive.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł