Parafka – jak wymyślić i stworzyć oryginalny podpis?

Parafka to graficzny symbol, którym podpisujemy się na różnych dokumentach, o ile nie ma na nich wyraźnego polecenia, by podpisać się czytelnie, imieniem i nazwiskiem. To dość wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Jak wymyślić i stworzyć oryginalny podpis? Poniżej znajdziesz podpowiedzi, dzięki którym Twoja parafka będzie unikalna.

Parafka – jak wymyślić i stworzyć oryginalny podpis?

Wymyślenie oryginalnej parafki może okazać się dla niektórych osób nie lada wyzwaniem. Nie każdy bowiem dysponuje sporą dozą wyobraźni. Dlatego większość osób stara się, aby parafka była połączeniem inicjałów, zazwyczaj imienia i nazwiska, i ćwiczy ćwiczyć ich wygląd do skutku, aż w końcu osiągnie zamierzony efekt.

Innym sposobem może być wymyślenie parafki, która będzie pierwszym symbolem graficznym, jaki wygeneruje nam się w głowie. Jeśli dodamy do tego typu podpisu nowe linie, czy też zawijasy, sprawi to, że nasza parafka stanie się bardziej indywidualna i wyjątkowa, i tym samym trudniejsza do podrobienia.

Parafka generator: można również skorzystać z generatora parafek, których w sieci istnieje naprawdę wiele. To idealna opcja dla osób, którym ciężko jest nam coś wymyślić. W generatorze można znaleźć sprawdzone i unikalne wzory.

Okazuje się, że ogłaszają się również osoby, które tworzą wzory parafek, dobierając je odpowiednio do naszego stylu i sposobu pisania.

Co to jest parafka i jak powinna wyglądać?

Parafka to indywidualny zapis słowny (znak graficzny), który zawiera co najmniej nazwisko nawet w skróconej formie, w tym przypadku z opuszczeniem liter. Przy czym, jeżeli parafka jest pozbawiona nazwiska, a zawiera na przykład pseudonim, to jest on dopuszczony do kodeksu cywilnego. Taki podpis musi być powtarzalny i znacznie różnic się od innych.

To jak wygląda parafka, zależy wyłącznie od naszego zamysłu i upodobań. Co ciekawe, nie musi być wcale czytelna. Oczywiście wiele osób stara się, aby była estetyczna i sprawiała pozytywne wrażenie, ponieważ dodaje jej to elegancji, i świadczy dobrze o jej autorze. Najważniejsze jest jednak to, aby parafka spełniała nasze preferencje, gdyż będzie ona towarzyszyć nam przez wiele lat.

Parafka a podpis

Zgodnie z obowiązującym prawem parafka nie wystarczy do identyfikacji danej osoby, w tym przypadku musimy złożyć pełen podpis. Parafkę wykorzystuje się jedynie w sytuacjach, gdy musimy oznakować wiele stron jednego dokumentu. Jest także alternatywą dla podpisu w sytuacji, gdy w danym dokumencie chcemy nanieść zmiany już po jego sporządzeniu. Parafka obok takiej korekty potwierdza naszą jej akceptację.