Recenzja słuchawek Razer Kraken X

0
(0)

Razer ma bogatą gamę zestawów słuchawkowych do gier, a wiele z nich znajduje się na najwyższych szczeblach list „najlepszych” w Internecie. A teraz w bloku pojawił się nowy dzieciak: znany po prostu jako Razer Kraken, jest częścią mini zestawu sprzętu Razer oznaczonego jako „niezbędny asortyment” producenta. Kraken to trzecia generacja tego zestawu słuchawkowego, obiecująca dopracowany i ulepszony zestaw, który opiera się na wszystkim, co dobre i wspaniałe, co było wcześniej. Ale czy tak jest? I jak wypada na tle tych, które znajdują się na naszej liście najlepszych zestawów słuchawkowych do gier?

Na pierwszy rzut oka wygląda i czuje się tak samo jak Pro V2 i podobnie do Tournament Edition, i to jest w porządku. Seria Kraken miała i utrzymuje dzięki temu zestawowi słuchawkowemu charakterystyczny styl połączony z jakością wykonania. Wygląd zewnętrzny i estetyka są w dużej mierze znajome, a ulepszenia i ulepszenia pojawiły się pod maską. Estetyka jest równie fajna jak w przypadku poprzednich Krakenów i zachowuje charakterystyczne dziwactwa projektowe i mieszankę kolorów; dwa główne elementy solidnego pałąka i półotwarty charakter nauszników płynnie łączą się i nadal działają jako całość. Solidność jest nadal obecna, a nauszniki są odporne na uderzenia i lekkie; opaska na głowę jest bardzo bezpieczna – wykończona z większą amortyzacją niż kiedykolwiek – a każde kliknięcie zapadki rozmiaru jest solidne i mało prawdopodobne, aby się ześlizgnęło. Biorąc pod uwagę jakość wykonania i użyte solidne materiały, mogłem się spodziewać, że będzie miał dużą wagę, ale zachowuje pierzasty dotyk, osiągając około 10,5 uncji / 300 gramów. Robi wrażenie.

Recenzja Razera Krakena

W samym zestawie słuchawkowym żadne przyciski nie są wbudowane w konstrukcję ani obudowę, a żadne ozdobniki nie przenikają ani nie zdobią miseczek. Zestaw słuchawkowy i dźwięk odpowiadają za większość funkcji Krakena. Zgrabny i chowany mikrofon jest ponownie wyróżniającą się cechą — jest niewiarygodnie kompaktowy, a ponieważ można go schować, oznacza to, że Krakena można używać jako zwykłych słuchawek lub pełnowymiarowego zestawu słuchawkowego do gier.

W dole kabla znajduje się mała, zintegrowana skrzynka kontrolna, która zawiera pokrętło regulacji głośności oraz mikrofon, podobnie jak w TE. Jest to wygodne i jest jedynym sterowaniem na pokładzie, ale warto zauważyć, że rolka głośności obsługuje cały dźwięk, a nie tylko grę lub czat, więc w zależności od preferencji znalezienie równowagi może zająć trochę czasu. Kabel jest złączem audio typu jack, co sprawia, że jest odpowiedni dla wszystkich konfiguracji gier, jeśli przełączasz się z komputera na konsole, telefony komórkowe lub tablety, jednak w zestawie znajduje się rozdzielacz, który idealnie nadaje się do podziału wejścia na mikrofon i słuchawki. Poręczny.

Odkryłem, że chociaż w zestawie słuchawkowym nie było żadnej „funkcji” ani specjalnej technologii redukcji szumów, konstrukcja nauszników jest taka, że w naturalny sposób pomagają one wyeliminować hałas z zewnątrz, chociaż jeśli dzielisz z kimś pokój, mogą równie dobrze usłyszysz także dźwięk w grze, ponieważ wydaje się, że trochę przecieka lub przechodzi przez słuchawki. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o funkcje, pomyślałem, że za zestaw słuchawkowy o wartości prawie 100 USD / 100 GBP spodziewałbym się kilku dodatkowych funkcji, być może: niektórych ustawień wstępnych do grania, dostosowania dźwięku imprezy do dźwięku gry lub wzmocnienia dźwięku pewnego rodzaju (co stają się coraz bardziej powszechne w zestawach słuchawkowych w górę iw dół skali cenowej).

Zestawy słuchawkowe są dość poważną inwestycją i mogą zostać z nami latami, przechodząć wiele generacji aktualizacji komputera. Mając to na uwadze, zawsze staramy się je dokładnie przejrzeć, testując je przez długi czas z mnóstwem gier. Sesja grania w Wolfenstein II była niesamowicie przyjemna, a Kraken radził sobie dobrze zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu. Dialogi w przerywnikach filmowych są niezwykle wyraźne, a nawet ciche, wcześniej prawie niesłyszalne dźwięki podczas korzystania z głośników są dobrze prezentowane przez Krakena. Poruszając się po ciasnych przestrzeniach gry, takich jak budynki i obszary miejskie, oraz odpierając nazistów z narożników, zawsze mogłem stwierdzić, skąd oni i ich strzały nadchodzą dzięki doskonałemu dźwiękowi przestrzennemu. Nie było przerw, strat ani oczywistych przejść w dźwięku podczas zmiany orientacji.

Podczas wypróbowywania Dooma Kraken dobrze radzi sobie z mocnymi basami i szybką ścieżką dźwiękową. Dobrze prezentuje 50-milimetrowe przetworniki zestawu słuchawkowego i chociaż w tego rodzaju dźwięku jest mało subtelności, wspaniale jest wiedzieć, że zestaw słuchawkowy sobie z tym radzi. Aby uzyskać dobrą rozpiętość w całym zakresie audio, sięgnąłem po nieco starszy tytuł, Titan Quest, ponieważ ustawienie i rozgrywka z mieczem i magią, w połączeniu z lekką i odważną ścieżką dźwiękową, która ma swoje miejsce w wysokich i średnich zakresach, zapewniły, że Kraken byłby wyczerpany w szerokiej gamie gier. Dźwięk trzymał się tutaj i był ładny i pełny, każde szarpnięcie struny lub lekko wypowiedziane słowo było dla mnie prezentowane wyraźnie i rzadko gubione lub zaciemniane.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł