Rower stacjonarny – jak wybrać mądrze?

0
(0)

Rower stacjonarny to najpopularniejszy sprzęt do fitness spotykany w domach. Ci, którzy nie korzystają z innych maszyn i sprzętu na siłowni często zamiast wykupowania karnetu decydują się na zakup własnego rowerka. Dodatkowo kusząca jest wizja ustawienia sprzętu przed telewizorem i oglądania podczas treningu ulubionego serialu. Pierwsze co zwraca uwagę, kiedy zaczynamy rozglądać się za naszym zakupem jest rozpiętość kosztów. Ceny sprzętów do użytku domowego wahają się od 200 do nawet 2500 zł. Skąd tak duża różnica? Kiedy zagłębimy się w temat to szybko okaże się, że poszczególne modele różnią się znacząco rodzajem, właściwościami, parametrami i budową. Wszystko to ma duży wpływ na jakość użytkowania, więc warto najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę i wybrać rozsądnie. 

Rodzaje.

Aby wybrać rower stacjonarny należy zapoznać się z ich rodzajami i dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Najprostsze i najtańsze będą te mechaniczne, jednak dużo lepsze od nich będą magnetyczne. Te pierwsze szybko dadzą się we znaki przez głośną pracę. Najbardziej zaawansowane są rowerki elektromagnetyczne, jednak tu różnica w cenie jest zdecydowanie odczuwalna. Mamy też możliwość wyboru pozycji. Wyróżniamy modele pionowe, poziome i spinningowe. 

Indywidualne dopasowanie.

Trzeba pamiętać, że różne modele mają różne zakresy regulacji. Warto dokładnie zwracać uwagę na takie parametry jak maksymalne obciążenie i wysokość siodełka. Zwłaszcza w przypadku tańszych modeli możemy natknąć się na ograniczenie do 100 kg i mały zakres regulacji wysokości siodełka, przez co będzie on pasował jedynie na bardzo niskie osoby. 

Funkcje i programy.

Im bardziej zaawansowany i droższy sprzęt tym bardziej rozbudowany ma system i więcej programów. Podstawowe modele liczą dystans i czas a także prędkość. Najbardziej zaawansowane komputery mają funkcję odczytywania tętna i dostosowywania treningu do aktualnych pomiarów. Trzeba jednak pamiętać, że w komputer są wyposażone jedynie rowery magnetyczne i elektromagnetyczne. Rowery mechaniczne są pozbawione tej możliwości. 

Opinie i możliwość zwrotu. 

Kupując rower stacjonarny warto zdecydować się na kupno przez internet. Zyskujemy wtedy możliwość zwrotu towaru w razie złego wyboru. Mamy wtedy również dostęp do opinii tych, którzy już zakupili ten model. Warto się z nimi zapoznać, zwłaszcza, jeśli ryzykujemy kupno taniego sprzętu. Często okazuje się, że w opiniach znajduje się mnóstwo negatywnych recenzji. Skargi najczęściej dotyczą mechanizmu, który po kilku dniach zaczyna bardzo głośno pracować, co uniemożliwia użytkowanie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł