Skuteczne ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Obesidade
0
(0)

Dbanie o swoją figurę stanowi obecnie element kultury. Wysportowani mężczyźni postrzegani są jako zadbani i dominujący, którzy nie zaniedbują żadnego aspektu swojego życia. Dzięki regularnym ćwiczeniom można osiągnąć spektakularne efekty, które przyczynią się do odniesienia sukcesu. Regularnie trenowane mięśnie brzucha to nie tylko „sześciopak” i uznanie w oczach innych, to także wyraz zdrowia, wysokiej samooceny, a także doskonałej kondycji fizycznej. Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn wcale nie są skomplikowane i pozwalają na ich wykonywanie w dowolnym czasie. Przekonaj się jak trenować na siłowni oraz w domowym zaciszu, aby odpowiednio wyrzeźbić brzuch. 

Ćwiczenia na brzuch dla mężczyzn

Wielkie otwarcie ćwiczeń na brzuch rozpoczynają oczywiście brzuszki. To najbardziej klasyczne ćwiczenie, które doskonale wpływa na nasze mięśnie. Aby móc cieszyć się lepszymi efektami powinniśmy wypróbować brzuszki z obciążeniem. Tą formę aktywności fizycznej wykonujemy w pozycji leżącej, na plecach. Ustawiamy nasze stopy płasko na ziemi, a kolana zginamy. Dodatkowy ciężar umieszczamy na klatce piersiowej – tutaj panuje zasada, że im większy ciężar przyjmiemy, tym bardziej zaangażujemy mięśnie do pracy, jednak na początek nie należy przesadzać! Podczas całej serii ćwiczeń, która powinna zawierać około 25 powtórzeń podnosimy tułów jedynie za pomocą mięśni brzucha do momentu oderwania łopatek od podłoża.

Drugim ciekawym ćwiczeniem jest scyzoryk boczny. Tę figurę wykonujemy leżąc na boku i będąc podpartym na przedramieniu. Kostki i kolana powinny być nieco uniesione do góry, a przeciwległy łokieć wykonuje skłon w kierunku leżącego biodra. Wydaje się proste? Doskonale! Spróbuj wykonać około 15 powtórzeń, a następnie zmień bok.

Dla osób zainteresowanych rozwojem nie tylko mięśni brzucha, ale całego ciała perfekcyjnym ćwiczeniem będzie deska. Kilkusekundowe zastygnięcie w takiej pozycji pozwoli nam na maksymalną aktywność mięśni i sprawi, że w zaledwie kilka chwil poczujemy pracę naszego ciała. Podpierając się na łokciach i stopach utrzymaj tułów w linii prostej z głową przez około 30 sekund. Aby ułatwić sobie zadanie skieruj wzrok ku ziemi i zadbaj o równy oddech. Jeśli na początku powyższy czas wydaje Ci się zbyt długi to zmniejsz go do około 15 sekund, a w trakcie kolejnych dni stopniowo wydłużaj. 

Czy wiesz, że rowerek także wpływa na mięśnie brzucha? Niekoniecznie musisz od razu kupować wersję stacjonarną! Wystarczy, że położysz się na plecach, oderwiesz łopatki od podłoża i uniesiesz nogi do góry. Następnie na zmianę przyciągaj nogi do klatki piersiowej i zepnij mięśnie brzucha. Postaraj się ćwiczyć przez około 3 minuty, a następnie zrób 30 sekund przerwy. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł