Skuteczne ćwiczenia na triceps

0
(0)

Regularnie odwiedzanie siłowni z całą pewnością pozytywnie wpływa na nasz organizm. Dzięki ćwiczeniom wzmacniamy mięśnie, poprawiamy kondycję, a także dbamy o swoje zdrowie. Niestety nie zawsze mamy wystarczająco czasu, aby móc trenować pod okiem profesjonalnych trenerów. Jeśli nie chcemy rezygnować z takiej aktywności fizycznej, możemy zdecydować się na samodzielne treningu w swoim zaciszu domowym. Jednym z głównych elementów budowania swojej sylwetki jest wyrzeźbienie klatki piersiowej, a także górnych partii mięśni. Sprawdź jakie ćwiczenia na triceps możesz wykonywać w swoim domu i zadbaj o swoją formę. 

Ćwiczenia na triceps dla każdego 

Zanim zaczniemy trenować musimy wiedzieć, czym w zasadzie jest triceps. Pod tą krótką nazwą kryje się mięsień trójgłowy ramienia, który odpowiada za większość aktywności, związanych z wyciskaniem. Jego masa jest nieco większa niż masa bicepsa, dlatego też triceps daje prawdziwy efekt „rozbudowanych ramion”. 

Pierwszym i najlepszym ćwiczeniem na rozbudowę tricepsu są pompki. Tradycyjne wpływają pozytywnie na rozbudowanie większości mięśni, te na poręczach zaś przyczyniają się bezpośrednio do wzrostu tricepsu. Podczas wykonywania tego ćwiczenia musimy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie ciała. Ręce powinny znajdować się na szerokości barków, tułów należy ułożyć w minimalnym pochyleniu, a łokcie nie mogą wystawać na zewnątrz. 

Kolejne ćwiczenie, które wymaga dodatkowego sprzętu to tradycyjne wyciskanie, a także wyciskanie sztangą łamaną. O ile pierwszą aktywność możemy wykonywać na leżąco, siedząco czy też stojąco, tak wyciskanie francuskie powinno odbywać się w pozycji leżącej z nogami opartymi o siedzisko ławki. W ten sposób triceps jest całkowicie zaangażowany w swoją pracę, a my sami możemy szybciej obserwować efekty swojej pracy. 

Czymże byłby trening tricepsu bez zaangażowania stawu łokciowego? Podczas ściągania liny, czy też wyciągu górnego angażujemy ten konkretny staw, który przyczynia się do rozbudowy mięśnia. Ćwiczenie to wydaje się być na pozór łatwym, jednak w praktyce może przysporzyć kłopotów. Ważne jest zachowanie prawidłowej pozycji – stopy powinny być ustawione na szerokość miednicy i twardo oparte o podłoże, plecy wyprostowane, a brzuch napięty. W ten sposób skupimy się jedynie na ruchach rąk, ograniczając tym samym ruchy reszty ciała. 

Trening tricepsu może być przyjemny niezależnie od naszej kondycji, jednak osoby początkujące powinny ostrożnie dobierać obciążenia i mierzyć swoje siły na zamiary. Zbyt intensywna aktywność może doprowadzić do urazów, które skutecznie zniechęcą nas do dalszych działań. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł