Słuchawki Razer – co warto kupić?

0
(0)

Pochodzące od graczy – Razer

Firma Razer do świadomości przeciętnego Polaka-gracza przeniknęła stosunkowo niedawno, jednak jest to przedsiębiorstwo o ugruntowanej pozycji. Pierwsza myszka Razera (to właśnie myszki rozniosły w świat wieść o tej amerykańskiej firmie) powstała w 1998 roku. W trakcie stopniowego powiększania oferty przyszła w końcu pora na wejście do segmentu słuchawek.

Najpopularniejsze słuchawki Razer 

Szukając słuchawek tego amerykańskiego producenta warto kierować się ich popularnością. W Polsce najlepiej sprzedaje się obecnie model Razer Kraken X. Aktualnie te słuchawki Razer kosztują około 150 złotych, co na polskie warunki jest optymalną ceną jak na dość dobry produkt tego typu. Kraken X są oczywiście przewodowe, na próżno szukać w nich jakiegokolwiek zaawansowanego systemu ANC (Active Noise Control). Na plus z pewnością można zaliczyć lekkość, dobrej jakości mikrofon (można zmieniać jego położenie), a także przestrzenny dźwięk 7.1, poprawiający jakość odbioru gier komputerowych.

Szczególnie popularne wśród graczy są także Razer Kraken Kitty Edition, z charakterystycznymi uszami kota.

Bezprzewodowy Razer? Czemu nie!

Jeżeli szukamy bezprzewodowych słuchawek klasy Krakena X, śmiało można zastanowić się nad modelem Barracuda X Black, posiadającym mniej więcej te same właściwości techniczne, co Razer X. Są nieco cięższe, co oczywiście wynika z akumulatorów. Posiadają też wygodną funkcję odpinanego mikrofonu – kto go nie potrzebuje, może go po prostu zdemontować. Baterie wystarczą aż na 20 godzin, co jest bardzo dobrym wynikiem. Barracuda X wyceniona jest na około 400 złotych i występuje w kilku kolorach: czarnym, białym i różowym.

Dokanałowe Razery

Słuchawki Razer występują też w formie ,,true wireless”, czyli jako dokanałowe, bezprzewodowe słuchawki. Wielu producentów ma je już w swojej ofercie, toteż Razer z pewnością nie chciał zostawać w tyle. Earbudsy Razera – Razer Hammerhead – mają wygodną funkcję ANC (aktywne tłumienie hałasu) oraz trzy rodzaje dokanałowych wkładek, w sam raz na każdy rodzaj uszu. Ich wyjątkową cechą jest podświetlenie RGB (czyli niemal 17 milionów różnych kombinacji kolorystycznych). Podświetlane jest logo Razera. Kolor, jak i inne opcje, można zmienić w aplikacji mobilnej.

Razer dla Xboxów

Posiadacze konsol Xbox z pewnością docenią model Kaira Pro Xbox. Posiada on wiele ustawień dostosowanych wprost do konsol Microsoftu – Xboxa One (w tym One S i One X) oraz Series X/S. Słuchawki można oczywiście połączyć również z komputerami z systemami Windows oraz smartfonami.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł