Słynne słuchawki Sony – przegląd propozycji

0
(0)

Słuchawki Sony – ciekawe modele

Słuchawki Sony od lat 80 zapracowały na swoją renomę i dobrą opinię. Japończycy nie spoczywali na laurach i w dzisiejszych czasach można powiedzieć, że oferta Sony jest większa, niż kiedykolwiek wcześniej. W naszym krótkim przeglądzie przedstawimy ciekawe propozycje z zakresu słuchawek przewodowych, bezprzewodowych i dousznych.

Słuchawki nauszne

Aktualnie Sony dzieli swoje słuchawki na trzy grupy: nauszne, douszne oraz ,,prawdziwie bezprzewodowe”. Warto więc podążyć tą ścieżką i zacząć przegląd od tej pierwszej grupy. Znaleźć w niej można chociażby model WH-1000XM4, nagrodzony przez wiele prestiżowych redakcji, na przykład Tech Radar. Słuchawki te są wyposażone w dobrze działający system redukcji hałasu. Odpowiada za to specjalny procesor QN1 HD, 700 razy na sekundę korygujący fale dźwiękowe dochodzące z zewnątrz. Podobnej klasy słuchawki Sony to model WH-1000XM3, aktualnie nawet bardziej popularny niż WH-1000XM4.

Osoby nieprzykładające aż takiej wagi do jakości dźwięku i wygłuszenia hałasu powinny zwrócić uwagę na model MDR-XB650BT, świetnie dostosowany do muzyki elektronicznej i tanecznej. Chwalony jest także przewodowy model MDR-ZX310 / ZX310AP – niska cena idzie w parze z wysoką jakością.

Sony – słuchawki douszne

Jedne z najlepszych słuchawek dousznych to zdecydowanie Sony WI-1000XM2, z aktywną redukcją hałasu i wysoką jakością dźwięku, potwierdzoną certyfikatem Hi-Res Audio. Słuchawki te zbudowane są na podstawie przypominającej bumerang, opierają się swoją sztywną częścią o szyję, dzięki czemu mogą dłużej grać (większe akumulatory) i dysponują koniecznym miejscem na procesor odpowiadający za redukcję hałasu. Osoby niezbyt lubiące ten dodatkowy element zainteresują się modelem WI-SP500, który łączy dwie miniaturowe słuchawki krótkim, cienkim kablem. A co, gdy ktoś nie chce nawet takiego kabelka i oczekuje prawdziwie bezprzewodowych słuchawek? Sony ma już na to odpowiedź.

Słuchawki bezprzewodowe Sony

Sony tytułuje niektóre swoje bezprzewodowe słuchawki douszne jako te ,,prawdziwe”, w przeciwieństwie do tych, które mają jeszcze dodatkowe okablowanie i oprzyrządowanie. Najwyższy model, czyli Sony WF-1000XM4, zbiera same dobre opinie, choć użytkownicy narzekają na wysoką cenę. Wynosi ona około tysiąca złotych, co jest półką cenową produktów Apple. Na korzyść propozycji Sony przemawia fakt, iż japońskie słuchawki oferują znacznie wyższą jakość dźwięku, niż średniopółkowe modele Apple. Wiele inteligentnych funkcji ułatwia szybką zmianę utworów, podgłaśnianie czy pauzę.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł