Sposoby na śmierdzące stopy

0
(0)

Śmierdzące stopy to wyjątkowo wstydliwy problem. Niestety kojarzony jest często z brakiem higieny. Nie zawsze jest to jednak prawda. Jest wiele czynników, które wpływają na brzydki zapach. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się tego problemu. 

Przyczyny brzydkiego zapachu stóp i rozwiązania:

  1. Złe obuwie.

Zmorą dzisiejszych czasów jest obuwie wykonane ze słabej jakości materiałów, które nie zapewniają odpowiedniej wentylacji. Buty powinny umożliwiać przepływ powietrza. Jest to ważne nie tylko ze względu na zapach, ale także możliwość rozwinięcia się choćby grzybicy. 

  1. Choroby.

Kłopotliwe, śmierdzące stopy mogą być spowodowane schorzeniami, które przeoczyliśmy. Nie wolno więc nigdy lekceważyć brzydkiego zapachu. Jeśli upewnimy się, że nasza higiena jest odpowiednia a ten wciąż nie znika warto rozważyć schorzenie i dokładniej obserwować organizm. Jedną z chorób powodujących problem brzydkiego zapachu jest grzybica, która we wczesnym stadium potrafi być mało widoczna. Charakteryzuje się zażółceniem i pogrubieniem paznokci oraz zmianami skórnymi. W aptece dostępne są bez recepty leki, które na tym etapie pomogą nam rozwiązać problem. Podobnie nadpotliwość może być przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Prowadzi ona do wielu innych problemów, dlatego warto skonsultować leczenie z lekarzem. 

  1. Nieodpowiednie skarpetki.

Większość skarpetek dostępnych w sklepach jest ze słabej jakości materiału. Sprawa wygląda bardzo podobnie jak w przypadku obuwia. Jeśli skarpetki nie przepuszczają powietrza, noga nie ma szans oddychać. W trosce o swoją skórę i nosy innych powinniśmy wymienić swoje skarpetki na te z bawełny. Choć są nieco droższe, na pewno szybko zauważymy różnicę. 

  1. Zła dieta.

Jeśli wyeliminowaliśmy wszystkie poprzednie punkty a problem wciąż z nami pozostał to warto przyjrzeć się bliżej naszym codziennym nawykom. To, co jemy na co dzień ma duży wpływ na zapach naszego ciała, w tym także stóp. Używanie dużej ilości przypraw i częste spożywanie alkoholu niewątpliwie może być źródłem naszego problemu. 

Doraźne sposoby na śmierdzące stopy. 

Jeśli dopiero szukamy przyczyny a brzydki zapach stóp wciąż doskwiera nam na co dzień, możemy uratować się doraźnymi sposobami. W aptece dostępne są różnego rodzaju spraye bez recepty. Wymoczenie nóg w wodzie z solą w proporcjach 2:1 powinno usunąć zapach na jakiś czas. Podobnie zadziała soda oczyszczona i cytryna dodane do wody a nawet szałwia. Pamiętajmy jednak, że to tylko maskowanie problemu i nie powinniśmy tymi sposobami próbować go rozwiązać. Grunt to znaleźć i zwalczyć prawdziwą przyczynę. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł