Strzelanie z łuku – rozrywka dla odważnych!

0
(0)

Strzelanie z łuku jest rewelacyjną zabawą, z którą wiąże się pewne ryzyko. Samo zakładanie cięciwy może okazać się niebezpieczne, a brak ostrożności przyciągnie poważne wypadki. Pomimo tego coraz więcej osób decyduje się na tą formę rozrywki, ponieważ stanowi ona doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, trenowanie swojej uwagi, a także zdobywanie nowych umiejętności. Poznaj prawidłową technikę i przydatne akcesoria, dzięki którym z całą pewnością trafisz do celu! 

Strzelanie z łuku dla początkujących 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z łucznictwem to koniecznie odwiedź profesjonalną strzelnicę łuczniczą. W takim miejscu z całą pewnością zasięgniesz opinii profesjonalistów i pod czujnym okiem ekspertów zadbasz o każdy detal, dzięki któremu Twój trening będzie bezpieczny. Jeżeli jednak pragniesz samodzielności i chcesz spróbować własnych sił to zobacz jak zacząć strzelać z łuku. 

Pierwszym krokiem jest odpowiedni wybór napinacza do łuku. Zakładanie cięciwy w łuku klasycznym może być niebezpieczne, a napinacz zniweluje ryzyko wypadku. To tanie i proste w obsłudze narzędzie przyda Ci się na każdym etapie nauki. W tym przypadku możesz skorzystać z profesjonalnych napinaczu, wykonanych dla konkretnego modelu łuku lub użyć linki żeglarskiej, która również poradzi sobie z zadaniem. 

Kiedy napinacz jest już w naszych dłoniach należy przygotować cięciwę, czyli umieścić w jej górnym oczku górne ramię łuku, a dolne prawidłowo osadzić na gryfie drugiego ramienia. Teraz potrzebujemy wyżej wspomnianego napinacza – nakładamy go na górne i dolne ramię. Następnie naciągamy łuk i zakładamy cięciwę. Do tego zadania najlepiej położyć łuk na płaskiej powierzchni i złapać za jego rączkę niedominującą dłonią. Ręka, która ma w naszym ciele przewagę, powinna być skierowana w stronę górnego ramienia w taki sposób, aby po napięciu łuku mogła poprawnie założyć cięciwę. Jeszcze przed napinaniem łuku sprawdź czy dolne oczko cięciwy faktycznie znajduje się w dobrej pozycji na dolnym ramieniu. 

Po wykonaniu powyższych czynności stań na napinaczu i pociągnij za rączkę łuku napinając go. W dalszej kolejności załóż cięciwę i ostrożne opuść łuk. Problemy z dosięgnięciem do górnego ramienia łuku mogą wynikać ze zbyt dużego napinacza. W tym celu wystarczy go skrócić. 

Po założeniu cięciwy możemy rozpocząć naukę strzelania. Na początku nie wybieraj zbyt małego lub za bardzo oddalonego celu, staraj się mierzyć z większymi obiektami, które pomogą Ci osiągnąć wprawę i przygotują Cię na większe wyzwania. 

 

 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł