Tatuaż na barku – wszystko, co musisz wiedzieć. 

Dominik "Harry" Pyrzyna (The Analogs) w Pokojowej Wiosce Kryszny
0
(0)

Tatuaż na barku to jeden z najbardziej popularnych wariantów wybieranych szczególnie przez mężczyzn. Historia wzorów wykonywanych w tym miejscu sięga bardzo odległych czasów i kultur. O ile aktualnie wybór części ciała jest jedynie kwestią naszej estetyki i dopasowania projektu, to kiedyś było zupełnie inaczej. Tatuaże umiejscawiane na ramieniu, by były łatwo widoczne, pełniły rolę przekazywania informacji o przynależności do plemienia. Według przekonań wybór strony również nie był przypadkowy. Tatuaż na prawym ramieniu miał zapewniać dobrobyt, zdrowie rodziny i szczęście życiowe. Z kolei symbol na lewym ramieniu miał chronić posiadacza, sprzyjać jego szczęściu i sukcesom. Wybór nie był więc łatwy. 

Tatuaż na barku- dlaczego tak chętnie się na niego decydujemy?

 Jest to dość kompromisowe miejsce na pierwszy tatuaż. Jest on ładnie wyeksponowany, lecz w razie potrzeby przykryje go dłuższy rękaw. Skóra w tym miejscu jest dość gruba i stosunkowo mało wrażliwa. Choć ból jest kwestią bardzo indywidualną, to można stwierdzić na podstawie dość zgodnych opinii, że jest to jedno z najmniej bolesnych miejsc. Dość łatwo zadbać o niego podczas gojenia, gdyż miejsce to nie jest wyjątkowo mocno narażone na zabrudzenia i urazy a jednocześnie nietrudno dostępne do umycia czy posmarowania nawet poza domem. Jest to również dobre miejsce, jeśli nie jesteśmy zdecydowani, czy na tym jednym zakończymy przygodę z tuszem, czy będziemy ją kontynuować. Wzór można w razie potrzeby łatwo powiększyć, dopasowując kolejne fragmenty w dół dłoni. Jeśli zamarzy nam się w przyszłości cały rękaw, to nie powinno być problemu. Nawet niewielki wzór jest tak ceniony, zwłaszcza wśród mężczyzn ze względu na to, że podkreśla zarysowane w tym miejscu mięśnie i nadaje charakteru. 

Tatuaż na barku- najpopularniejsze wzory wśród mężczyzn. 

Zdecydowanie wciąż w modzie są wszelkie symbole w tym miejscu, tak jak wywodzi się to z tradycji. Różnego rodzaju mandale, symbole wywodzące się z plemion, znaki celtyckie i tym podobne wzory to częsty wybór. Do najchętniej wybieranych przez mężczyzn motywów należą zdecydowanie zwierzęta o przypisanej symbolice. Bezkonkurencyjnym faworytem będą wilki, choć pojawiają się też tygrysy, ptaki, węże czy mityczne smoki. Kolejnym lubianym motywem, choć raczej stosowanym jako dodatek są rośliny. Nieśmiertelne są także wszelkiego rodzaju czaszki. W ostatnich latach bardzo popularne są portrety filmowych postaci bliskich z jakiegoś powodu posiadaczowi, jak choćby Joker. To również popularne miejsce na modne w ostatnich latach tatuaże patriotyczne. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł