Tatuaż na dłoń męski – najmodniejsze wzory

5
(1)

Tatuaż na dłoni to coś dla odważnych. Jest to propozycja dla ludzi lubiących eksponować swoje dziary. Tatuaże wykonywane na dłoni to najczęściej pojedyncze litery czy napisy lub symbole, jednak czasem potrafią być prawdziwym dziełem sztuki, zwłaszcza te wykonane przez mistrza w swoim fachu. Jeszcze do niedawna było to raczej ryzykowne miejsce ze względu na dużo mniejszą akceptację tatuaży w miejscu pracy. Obecnie jednak nasze pierwsze skojarzenia, gdy na myśl przychodzi nam tatuaż na dłoń- męski, charyzmatyczny, odważny. Dzieje się tak dlatego, że na to miejsce do wydziarania decydują się głównie mężczyźni. Po części wynika to z ogólnego podziału ról we współczesnym świecie- od kobiet wciąż wymaga się, by ich aparycja była delikatniejsza. To prawda, że coraz większą normą jest kobieta wytatuowana od stóp do głów i na nikim nie robi to większego wrażenia. Tak odkryte i dyskusyjne miejsca jak dłonie, twarz i szyja wciąż jednak są chętniej wybierane do dziarania właśnie przez mężczyzn.

Co oznacza wytatuowana dłoń?

W naszej kulturze i obecnych czasach wytatuowana dłoń oznacza mniej więcej tyle, że dłoń jest wytatuowana ponieważ ktoś chciał zrobić sobie wzór właśnie w tym miejscu. To by było na tyle, jeżeli chodzi o tajemnicze, spiskowe znaczenie. Poszczególne wzory, same projekty dla każdego posiadacza mają z pewnością jakieś osobliwe znaczenie lub po prostu szczególnie przypadły mu do gustu. Skąd więc to uprzedzenie przed tatuażami na dłoniach, które mało kto umie już nawet wytłumaczyć? Odpowiedź jest dość prosta. Wcześniej wierzch dłoni tatuowali sobie bardzo często członkowie gangu. Tatuaż na dłoń męski kojarzył się więc ze światem przestępczym. Dla przykładu: trzy małe kropki ustawione w trójkąt na wierzchu dłoni pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym oznaczały, że ktoś właśnie dołączył do gangu. Dziś to już tylko opowieści. Nie tylko ciemna strefa uznawała dłoń za dobre miejsce wyrażania pewnych symboli. Chrześcijanie łączą tatuaże na dłoniach z ukrzyżowaniem Jezusa i jego cierpieniem. Umieszczają więc na nich bardzo często symbole wiary. Trzeba pamiętać, że tatuaż na wierzchu dłoni szczególnie rzuca się w oczy w momencie podawania ręki drugiej osobie, co robimy zazwyczaj przy pierwszym kontakcie z człowiekiem. To kolejny powód, dla którego szczególnie mężczyźni cenią sobie umieszczanie wartości życiowych w tym miejscu. 

Czy warto robić tatuaż na dłoni?

Zastanawiasz się, czy warto robić tatuaż na dłoni? Warto. Jak każdy inny. To już nie te czasy, gdy źle wybrany tatuaż będzie nas prześladował na każdym kroku. Zawsze jest możliwość laserowego usuwania lub zakrycia go innym arcydziełem, jeśli chcemy się go pozbyć. Należy po prostu pamiętać o kilku problematycznych czynnikach związanych z posiadaniem wzoru na wierzchu dłoni. Miejsce to jest po pierwsze bardzo bolesne, choć to już zapewne wszyscy wiemy. Ból jednak jest krótkotrwały w porównaniu do tego, ile będzie nas cieszyć skończone dzieło. Wierzch dłoni i palce to miejsca bardzo narażone na wszelkie urazy mechaniczne. Wszelkie codziennie czynności, takie jak praca, sprzątanie, moczenie w wodzie, kontakt z chemikaliami wystawiają nasze arcydzieło dla ciągłą próbę przetrwania. Jak łatwo się domyślić, będzie to niewątpliwie rzutowało na wygląd tatuażu po  latach. Na pewno wyblaknie on szybciej niż w innych miejscach a także narażony jest na rozlanie tuszu. Już sam proces gojenia jest niesamowicie trudny biorąc pod uwagę, że świeżego wzoru nie powinno wystawiać się na słońce, moczyć nadmiernie w wodzie i regularnie nawilżać. 

Tatuaż na dłoni- czy jest bolesny, pielęgnacja.

Czy tatuaż na dłoni boli? Zdecydowanie tak, już to ustaliliśmy. Skóra na dłoni jest bardzo delikatna, mocno unerwiona. Zdecydowana większość posiadaczy tatuażu w tym miejscu opisuje wydarzenie jako nieco traumatyczne nawet jeżeli ma dziary na całym ciele. Można pocieszać się tym, że powierzchnia jest stosunkowo mała a co za tym idzie, wzór zostanie w miarę sprawnie wykonany. Pielęgnacja też nie należy do najłatwiejszych. Samo wygojenie tatuażu na dłoni stanowi wyzwanie. Świeżej dziary nie powinno się wystawiać na słońce, moczyć nadmiernie w wodzie, regularnie nawilżać a już na pewno nie pozwalać na zanieczyszczenie rany i kontakt z wszelkimi chemikaliami. Po zagojeniu tatuażu sprawa wygląda już nieco prościej, choćby pod względem moczenia dziary, choć wciąż czynniki atmosferyczne oraz wszelkiego rodzaju chemia będzie miała niekorzystny wpływ na jakość wzoru, trwałość tuszu i intensywność koloru. Dłonie mają też tendencję do przesuszania się co jest największym wrogiem tatuażu. Nawilżanie ich kilka razy dziennie będzie musiało stać się naszą rutyną do końca życia. 

Ile kosztuje tatuaż na dłoni?

Nie można jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Jedyną osobą, która jest w stanie podać nam choćby przybliżoną cenę jest sam artysta. Cena zależy bowiem od jego doświadczenia, miasta, w którym działa i prestiżu studia. Jeśli jest to osoba prywatna, która tatuuje w domu to możemy spodziewać się nawet o połowę mniejszej kwoty niż w studio z oczywistych względów. Wciąż jednak w zależności od wybranego wzoru i powyższych czynników ceny wahają się już od 200 zł do nawet około 1000 zł.

Najmodniejsze wzory na tatuaż na dłoni męski:

Tatuaż na dłoni męski Joker:

Od wielu lat bardzo modne jest umieszczanie przez mężczyzn na dłoni wizerunku Jokera. Ta postać błazna znana z filmów o Batmanie ma mówić o posiadaczu jego podobizny na ciele, że jest on postacią drwiącą z innych o nieco szaleńczej, można by nawet powiedzieć psychopatycznej naturze. 

Tatuaż na dłoni męski czaszka:

Czaszka jako wzór tatuażu już dawno przestała mieć jakieś szczególne znaczenie i symbolikę. Choć kiedyś zdawała się przywodzić na myśl motyw śmierci i przemijania, tak teraz jest po prostu najpopularniejszym wzorem, który mężczyźni wybierają by ozdobić dłonie. 

Tatuaż na dłoni męski mały:

Wielu facetów, zwłaszcza na początku nie decyduje się na pokrycie całej powierzchni dłoni wzorem. Wierzchnia część dłoni czy palce to świetne miejsce na małe, symboliczne tatuaże takie jak krzyżyk, pojedyncze litery, runy. Tatuaże na dłoni nie zawsze muszą pełnić funkcje ozdobne. Dla niektórych jest to sposób na szybkie, symboliczne przekazanie swoich wartości drugiej osobie. Praktykują to zwłaszcza mężczyźni. Przyjęte jest, że to głównie mężczyźni podają sobie na powitanie dłoń. Symbol wiary czy wszelkiego rodzaju przekonań  umieszczany na wierzchniej części dłoni jest łatwo dostrzegalny przez drugą osobę w momencie uścisku. 

Tatuaż na dłoni męski wilk:

Wilk to zaraz po czaszce jeden z najpopularniejszych motywów wybieranych jako wzór na pokrycie dłoni przez mężczyzn. Zwierzę to symbolizuje siłę, pierwotne instynkty, zew wolności i niezależność. Choć ze względu na rozmiary częściej spotykamy jego wizerunek na przedramieniu to wprawy artysta zgrabnie umieści go również na wierzchniej części naszej dłoni. Szczególnie dobrze prezentuje się w tym miejscu,, gdy wyżej, na przedramieniu towarzyszy mu las a samo zwierzę jest dopełnieniem tej kompozycji.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł