Tatuaż na przedramieniu – inspirujące pomysły

0
(0)

Tauaże stały się bardzo popularne na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Dzisiaj mają je nie tylko artyści kierujący się w życiu awangardą i indywidualizmem. Sztuka ozdabiania ciała rozwijała się, ewoluowała i przeszła niewyobrażalną metamorfozę. Ludzie coraz częściej i chętniej kierują swoje kroki w stronę studia tatuażu, a miejscem niemalże idealnym na pierwszy wzór jest przedramię, ponieważ jest mało bolesne i uniwersalne. Równie dobrze będzie tam wyglądał mały wzorek jak i znacznie większa kompozycja.

Czy tatuaż na przedramieniu boli?

Tatuaż na przedramieniu boli jak każdy inny, jednak istotnym faktem jest to, iż ból ten jest ledwo odczuwalny, a dyskomfort znikomy. Istnieje jednak kilka wrażliwych, newralgicznych punktów o których należy wiedzieć. Pierwszym z nich jest nadgarstek, zarówno od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony. Dzieje się tak, ponieważ jest to miejsce ruchome o wysokim unerwieniu, występują tam również kości i mocno ukrwione żyły. Idąc dalej po mapie bólu zwróćmy uwagę na łokieć oraz jego zgięcie. Nikogo nie dziwi fakt, że zgięcie łokcia znajduje się na samym szczycie skali bólu podczas tatuowania, egzekwo z szyją, mostkiem czy podbiciem stopy. Tak jak w przypadku nadgarstka występuje tam wyjątkowo wrażliwa i ciężka do tatuowania skóra z uwagi na ruchome miejsce. Sam łokieć natomiast jest zupełnym przeciwieństwem tego miejsca, skóra ta jest twarda i bardzo mało podatna na rozciąganie, co dodatkowo utrudnia wbicie tuszu. W tym wypadku największy dyskomfort sprawia uczucie igły odbijającej się o kość łokcia.

Ryzyko i przeciwwskazania do tatuażu.

Jeśli już zdecydujemy się na ozdobienie swojego ciała wzorem, który będzie towarzyszył nam przez resztę naszego życia warto poruszyć kwestię bezpieczeństwa. Po pierwsze i najważniejsze musimy znaleźć zaufaną osobę, nie musi to być jednak artysta który pracuje w studiu. Wiele ludzi, którzy robią świetne prace tatuują w zaciszu domowym będąc samemu sobie szefem. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy efekt będzie zadowalający możemy poprosić tatuatora o okazanie portfolio celem uniknięcia pracy, która nie będzie nam się podobać. Kluczowym aspektem, o którym należy pamiętać jest higiena pracy, tzn. odpowiednio zabezpieczone i zdezynfekowane stanowisko, używanie  dobrze zdezynfekowanych lub jednorazowych narzędzi, zakładanie rękawiczek ochronnych. Ryzyko przy wykonywaniu tatuażu jest znikome, jeśli został on zrobiony w higienicznych warunkach. Brak takiej higieny może skutkować między innymi tężcem, żółtaczką lub nawet gniciem kawałka skóry. Mogą także pojawić się różnego rodzaju wykwity, bąble lub obrzęki na skórze. Przeciwwskazaniem do wykonania sobie tatuażu jest każda choroba natury dermatologicznej, zarówno łuszczyca jak i atopowe zapalenie skóry. Niemalże każdy artysta wiedząc o takiej przypadłości odmówi wykonania wzoru ze względów bezpieczeństwa.

Ile kosztuje zrobienie tatuażu na przedramieniu?

Koszt wykonania tatuażu na przedramieniu jest zależny od wielu czynników. Kluczową rolę w wycenie takiego wzoru ma rozmiar pracy oraz skomplikowanie wzoru a także to, czy tatuaż będzie czarny czy kolorowy. Każdy artysta może w tym wypadku podać zupełnie inne widełki cenowe ze względu na to, że każdy pracuje w swoim oryginalnym, unikatowym stylu. Studyjna cena takiej pracy waha się między 800 a 1200 zł. Tak wielka rozbieżność cenowa wynika z faktu, iż artysta dostaje tylko połowę tych pieniędzy. Druga połowa, którą oddaje do studia musi wystarczyć na utrzymanie salonu jak i kupienie materiałów niezbędnych do tatuowania. Warto także zaznaczyć, że im większy będzie staż artysty, tym więcej możemy zapłacić, ponieważ tatuatorzy wyceniają także swój czas i doświadczenie. Czasem zdarza się, że cenę wykonywanego wzoru z góry narzuca studio, w którym pracuje artysta.

Jak długo goi się tatuaż na przedramieniu?

Proces gojenia się tatuażu u każdego klienta zachodzi inaczej i w innym czasie. Wpływa na to między innymi rozmiar pracy oraz jej skomplikowanie. Na samym początku kiedy resztki osocza przez ranę wydostają się razem z tuszem, tatuaż pokrywa się “skorupą”, a właściwie zakrzepem. Jest to całkowicie normalne, to właśnie w tym czasie tatuaż wymaga najwięcej smarowania i pielęgnacji, należy pamiętać o tym, aby nie zrywać wcześniej powstałego strupa oraz aby nie drapać swędzącej skóry narażając przez to tatuaż na urazy mechaniczne. W późniejszej fazie gojenia, kiedy skrzep już odpadnie, na tatuażu zaczyna występować spierzchnięta i złuszczona skóra. Należy wtedy stosować preparaty do smarowania z mniejszą częstotliwością a także unikać długich kąpieli, aby nie rozmoczyć pracy. Finalnie tatuaż który był odpowiednio wykonany i pielęgnowany powinien być w pełni zagojony po około miesiącu od wykonania.

Jaki tatuaż na przedramieniu – rozmiar, kolor

W kwestii dobierania odpowiedniego wzoru, w kulturze tatuażu obowiązuje powiedzenie “ile ludzi, tyle pomysłów”. Każdy klient chce mieć jak najlepszy i jak najbardziej oryginalny tatuaż. Ogrom wyboru artystów i ilość styli jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od tatuaży realistycznych, idąc przez barwne komiksy, kończąc na tradycyjnym tatuażu japońskim. Klienci, którzy decydują się na tatuaż w tym miejscu, podchodzą do tego dwojako, jednym podobają się minimalistyczne, delikatne i subtelne wzory, drudzy natomiast wybierają duże, wyraziste, ciemne prace. Warto w takich sytuacjach znać swój próg bólu i możliwości własnego organizmu, aby przejść przez tatuaż od początku do końca bez potrzeby przerywania sesji. Warto także pamiętać o należytym przygotowaniu się do sesji zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym pamiętając o wypoczęciu, zjedzeniu konkretnego, treściwego śniadania oraz zabraniu ze sobą słodkiej przekąski lub napoju.

Tatuaż na przedramieniu damski – propozycje wzorów

Zarówno Panowie jak i Panie wybierają przedramię z myślą o pierwszym tatuażu. Kobiety jednak zazwyczaj decydują się na delikatniejsze i subtelniejsze wzory ze względu na aparycję. Wśród wytatuowanych kobiet bardzo często spotykanym motywem są różne kwiaty, od małej lilijki splecionej z kilku kresek po wielkie róże z mnóstwem szczegółów i kolorowymi płatkami. Panie mają również słabość do wzorów typu mandala. Prace czerpiące z kultury indyjskiej w dalszym ciągu są w modzie i ozdabiają ciała coraz liczniej przybywających do artystów Pań. Motywy zwierzęce także znalazły swoje miejsce w kanonie najpopularniejszych, damskich wzorów. Przeważnie jest to lwica, ale bywają także odstępstwa. Niektóre klientki ozdabiają swoje ciała podobiznami kolorowych motyli, wijących się całym przedramieniem węży, bądź różnymi gatunkami ptactwa. Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnich latach wzory dla mam, które często decydują się na datę urodzin swojego dziecka, bądź wizerunek matki ze swoją pociechą na rękach. Bardzo popularnymi wzorami wśród Pań stały się także prace typu watercolour, które charakteryzują się dość cienkim, subtelnym konturem i rozlanymi kolorami przywodzącymi na myśl rozlaną na kartce akwarelę. Tak jak w przypadku poprzednich prac, są to zazwyczaj motywy kwiatowe i zwierzęce, które wyglądają jeszcze lepiej, gdy są kolorowe.

Jaki tatuaż na przedramieniu męski?

Jeśli chodzi o tatuaż na przedramieniu u mężczyzn, spektrum wzorów i pomysłów jest równie wielkie jak u Pań. Najczęściej wybieranym motywem w przypadku Panów jest czaszka, wzór ten często bywa wzbogacony o motyw poboczny taki jak wizerunek zwierzęcia, elementy florystyczne lub karty do gry. Równie często na męskich rękach widujemy wizerunki dzikich zwierząt. Przeważnie są to wilki, niedźwiedzie, lwy i tygrysy, które przywodzą na myśl wolność i niezależność ale także pierwotny zew i podążanie za instynktem. Ostatnimi czasy coraz więcej młodych ludzi decyduje się także na tatuaże patriotyczne. Wizerunki husarzy jadących na koniach, symbol Polski Walczącej lub pomnik Małego Powstańca to tylko niektóre z najpopularniejszych wzorów. Panowie upodobali sobie także tatuaże komiksowe, bardzo często możemy się spotkać z kliszami i scenami z kultowych już serii animowanych jaki i szeroką gamę bohaterów w nich występujących. Tatuaże te wykonywane są zazwyczaj charakterystyczną, grubszą kreską oraz żywymi kolorami, co w połączeniu daje istne małe arcydzieło.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł