Tatuaż rękaw męski – jak dbać, ile kosztuje, modne inspiracje

5
(2)

Kolczyki, biżuteria, ekstrawagancki ubiór – to wszystko stało się swoistymi ozdobami i upiększeniem naszych czasów. Tatuaż także wlicza się w spektrum tych rzeczy. Dzisiaj tatuaże nie są już traktowane jak piętno czy ostrzeżenie. Posiadacze tych prac to zwyczajni, weseli i normalni ludzie chcący do końca życia upiększyć i zmodyfikować wygląd pewnej części swojego ciała. Tutaj dochodzimy do łączenia tatuaży, kiedy  jeden wzór przestaje nam wystarczać, decydujemy się na następne. W efekcie tworzy to kompozycje, które potrafią zajmować miejsce na całej kończynie. Najpopularniejszą formą tego zjawiska jest tzw. rękaw. Jest to cała górna kończyna pokryta tatuażami od barku do nadgarstka lub włącznie z dłonią i palcami.

Jak zrobić rękaw tatuaż? Luźne wzory czy spójna kompozycja?

Klienci coraz częściej decydują się na większe kompozycje od razu i bez uprzedniego przygotowania. Wybierają zatem elementy, które łączą się ze sobą i stanowią spójną, estetyczną całość. Nie znaczy to jednak, że są tylko tacy, ponieważ styl pojedynczych “naklejek” dodawanych randomowo obok siebie ma tylu samo zwolenników co pierwszy sposób. Wniosek więc jest prosty, wszystko zależy od naszych upodobań i pożądanego przez nas stylu. Kiedy już jestesmy pewni, że nasza ręka ma być pokryta cała tatuażami zacznijmy od poszukiwania odpowiedniego artysty. Jak to zrobić? Najlepiej szukać tych, którzy pracują w najbardziej atrakcyjnej dla nas stylistyce, co znacznie ułatwi proces tworzenia projektu. W przypadku tak dużej kompozycji jak rękaw możemy zażądać od artysty wstępnego zarysu przyszłej pracy z wyprzedzeniem. Warto także pamiętać o tym, że rękawów nie robi się podczas jednej sesji. W zależności od skomplikowania kompozycji artyści rozkładają taką pracę na 4-5 sesji. Na każdą warto się odpowiednio przygotować, ponieważ są to zazwyczaj spotkania całodzienne, więc ból jest długotrwały.

Przykładowe wzory na tatuaż rękaw męski

W przypadku tak skomplikowanych wyzwań jak rękaw nie da się jednoznacznie określić kręgu najpopularniejszych wzorów, ponieważ ilość styli oraz artystów w nich pracujących jest na tyle duża, że można wytatuować sobie niemal wszystko. Panowie często decydują się na tatuaże z przesłaniem, zegary czy motywy zwierzęce choć to tylko niektóre z najczęściej tatuowanych motywów.

  • Tatuaż rękaw męski zegar

Zegar w symbolice tatuażu oraz szeroko pojętej sztuce jest symbolem przemijania. Często bolesnego i nieuchronnego pędu życia, które nie czeka i toczy się swoim torem czy tego chcemy, czy nie. Może także być to jakaś ważna dla posiadacza takowego tatuażu godzina,  tak jak godzina narodzin jego dziecka.

  • Tatuaż rękaw męski tribal

Popularne niegdyś tribale zapoczątkowały swój żywot na wyspach, gdzie pradawne plemiona takimi wzorami oznaczały wojowników. Maoryskie i hawajskie wzory po dziś dzień stanowią niewymowną inspirację dla artystów, którzy prześcigają się w dokładności i pieczołowitości wykonywanych wzorów. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat tribale straciły na popularności, jednak stosunkowo niedawno zaczęły wracać do łask w nieco innej, zmienionej formie.

  • Tatuaż rękaw męski las

Motywy leśne równie często można dostrzec na skórze mijanych na ulicy ludzi. Oprócz pięknego, leśnego krajobrazu, ludzie umieszczają naskórze także rozmaite leśne zwierzęta, jak i elementy flory tam występującej. Tematyka lasu jest szczególnie wdzięczna w pracach o klimacie baśniowym.

  • Tatuaż rękaw męski wilk

Wilk to najczęściej wybierane zwierze, jeśli chodzi o tatuowane motywy. Kojarzony jest z wolnością i niezależnością, reprezentuje również dzikość i posłuszeństwo instynktom. Przedstawiany jest często w towarzystwie młodych, co może symbolizować także opiekuńczość i troskę. Jedno jest pewne, to dzikie zwierzę na zawsze zostało wpisane do kanonu najpopularniejszych motywów w tatuażu.

Jak długo robi się tatuaż rękaw? 

Jak wyżej nadmieniono wykonywanie całego rękawa to proces niezwykle czasochłonny. Dzieli się go na sesje całodniowe, długość trwania takiej sesji to około 5-7 godzin, ponieważ ludzkie ciało i tak nie jest w stanie znieść dłużej bólu. Ilość takich sesji to kwestia bardzo indywidualna i zależna od mnóstwa czynników. Skomplikowanie wzoru to pierwsza rzecz na którą należy zwrócić uwagę, liczy się także to czy tatuaż będzie czarny, czy w kolorze. Ogromne znaczenie ma również nasza odporność na ból, jeśli nie wytrzymamy pełnej, całodziennej sesji, co zdarza się dość często, tatuator będzie miał mniej czasu na wykonanie określonej ilości pracy danego dnia co może znacznie wydłużyć ten proces.

Jak dbać o męski tatuaż rękaw?

Pielęgnacja wykonanego wzoru to kwestia jednocześnie bardzo uniwersalna i niezwykle indywidualna. Dlaczego? Z jednej strony proces gojenia w przypadku każdego odpowiednio wykonywanego tatuażu wygląda bardzo podobnie. Należy chronić go przed promieniowaniem UV, unikać długiego przebywania w wodzie oraz regularnie nawilżać skórę a także szczególnie uważać na urazy mechaniczne. Z drugiej jednak strony należy zawsze słuchać tego, co rekomenduje nam tatuator, tzn. zdjąć opatrunek po wyznaczonym przez niego czasie, do smarowania używać polecanego przez niego preparatu oraz stosować się do wszystkich innych indywidualnych zasad z prostego powodu. Jest on fachowcem w swojej dziedzinie i jak nikt inny wie w jaki sposób konserwować i pielęgnować własne dzieło, w końcu zrobił ich już setki.

Ile kosztuje rękaw tatuaż męski?

Koszt wykonania tak wielkiej pracy to indywidualna sprawa każdego tatuatora. Oprócz wykonania płacimy również za czas i doświadczenie artysty, co może tłumaczyć wygórowaną cenę. Koszty wspomnianych wcześniej sesji całodziennych wahają się między 1200 a 2000 zł. Tutaj powód również jest banalnie prosty, artysta dostaje z takiej kwoty tylko połowę pieniędzy dla siebie. Drugą musi oddać do studia, aby było z czego je utrzymać, zapewnić dobrą reklamę i zakupić najwyższej jakości sprzęt. Reasumując, wykonanie takiego rękawa to koszt od 5 do 7 tysięcy złotych. Jeśli ta cena wydaje się zatrważająca należy pamiętać o tym, że w takiej kwocie mamy zagwarantowany w pełni zadowalający efekt i profesjonalne wykonanie.

Czy robienie tatuażu jest bolesne?

Tatuaż od zarania dziejów był wykonywany przeróżnymi metodami oraz za pomocą rozmaitych narzędzi. Ten proces jednak zawsze charakteryzował się jedną, wspólną cechą, był bolesny i długotrwały. Choć technika pozwoliła nam wytwarzać profesjonalne maszyny, nie wpłynęło to na obniżenie odczuwanego podczas wykonywania wzoru dyskomfortu.

Gdzie zrobić tatuaż żeby nie bolało?

Na ludzkim ciele nie ma miejsc, w których wykonywanie tatuażu byłoby bezbolesne. Powód jest prozaiczny, na całym ciele mamy zakończenia nerwowe, które rejestrują nawet najmniejszy dotyk. Istnieją jednak miejsca, w których tatuowanie jest mało odczuwalne i nie towarzyszy mu wielki dyskomfort. Łydki, uda czy zewnętrzna część ręki to jedne z najmniej odczuwanych miejsc przy wykonywaniu tatuażu. Należy jednak pamiętać o tym, że długotrwałe tatuowanie po pewnym czasie może być nie do zniesienia, nawet w tak mało bolesnych miejscach.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Bądź pierwszy i oceń artykuł