Tatuaże na szyi – inspiracje, znaczenie, symbolika

5
(3)

Tatuaże coraz częściej funkcjonują w naszym społeczeństwie jako gustowne ozdoby i traktowane są przez swoich posiadaczy jak biżuteria. Z tematu tabu i piętna marginesu ewoluowały w ogólnodostępną usługę i nowy nurt w sztuce. Klienci z biegiem czasu wybierają odważniejsze wzory i eksponują swoje małe dzieła sztuki w bardziej widocznych miejscach. W dzisiejszym świecie nie zachodzi już potrzeba ukrywania swojego tatuażu przed światem zewnętrznym i trzymania go w tajemnicy “tylko dla siebie”. Wręcz przeciwnie, doszliśmy do takiego punktu, w którym tatuaż na szyi czy głowie nie robi już na nas wrażenia, kiedy widujemy je u mijanych przez nas osób.

Co oznacza tatuaż na szyi?

Jeszzce do niedawna, kiedy rynek i cała kultura tatuażu powoli raczkowały i dopiero się rozwijały, tatuaż na szyi kojarzony był z marginesem społecznym. Sugerował nieciekawą, często kryminalną przeszłość posiadacza, a także był bardzo trafnym wyznacznikiem kogo na ulicy należy unikać. Na chwilę obecną podejście społeczeństwa do tego tematu diametralnie się zmieniło. Klienci, którzy zdecydują się pokryć swoją szyję małym arcydziełem wybierają często tatuaże ekstrawaganckie, oryginalne i w każdym calu dopracowane. Dlaczego tak się dzieje? Zapytani często odpowiadają, że szyja jest bardzo widocznym miejscem i niejako wizytówką człowieka, zatem każdy chce pokazać się z jak najbardziej oryginalnej strony oraz pochwalić się unikatowym pomysłem.

Czy warto zdecydować się na tatuaż na szyi?

W przeciwieństwie do miejsc mniej widocznych takich jak ramię, łydki czy brzuch, tatuaż na szyi musi być bardzo dokładnie i gruntownie przemyślany. O ile łatwo jest zakryć niechciany lub źle wykonany tatuaż na ręce czy nodze, o tyle ciężko to zrobić w tak odsłoniętym miejscu jak szyja. Jeśli już zdecydujemy, że chcemy wykonać sobie tatuaż w tak newralgicznym miejscu, w pierwszej kolejności powinniśmy poszukać odpowiedniego artysty, który wykonuje pracę w pożądanym przez nas stylu. Ułatwi to proces dobierania wzoru oraz tworzenia samego projektu. Powinniśmy także pamiętać o tym, że praca wykonywana na szyi oraz w jej obrębie wiążę się z niewyobrażalnym bólem. W zależności od miejsca i unerwienia, ból ten może występować w różnym natężeniu, jednak posiadacze tatuażu na szyi są zgodni co do tego, że wiąże on się z dużym dyskomfortem.

Ile kosztuje tatuaż na szyi?

Należy wziąć pod uwagę to, że wykonanie tatuażu na szyi to proces niezwykle czasochłonny oraz wymagający niemałego doświadczenia osoby wykonującej taką pracę. Skóra w obrębie szyi jest miękka, elastyczna i niewyobrażalnie czuła, co dodatkowo utrudnia zadanie. Paradoksalnie tatuaż na szyi choć tak mały wymaga dużego nakładu pracy, ponieważ jak wyżej nadmieniono klienci często wybierają bardzo szczegółowe i skomplikowane wzory, które ciężko umieścić na tak małym fragmencie ciała. Reasumując, doświadczony artysta z dobrego studia może zażądać od 600 do 1000 zł za wykonanie tatuażu na szyi. Warto wspomnieć o tym, że za tak duże pieniądze mamy gwarancję, że ten pracochłonny tatuaż zostanie wykonany poprawnie i spełni nasze oczekiwania pod każdym względem.

Czy tatuaż na szyi boli i jak go pielęgnować?

Szyja jako jedno z nielicznych miejsc na ciele jest bardzo wrażliwa i wybitnie unerwiona, zarówno kark, boki szyi jak i grdyka. W zetknięciu z igłą skóra momentalnie puchnie i czerwienieje ze względu na mocne ukrwienie tego obszaru. Dodatkowy dyskomfort przy tatuowaniu powodują niewygodne pozycje, w których dla potrzeb dobrze zrobionego tatuażu klient musi wytrwać nawet kilka godzin. Po wykonanym tatuażu artysta odpowiednio zabezpieczy swoją pracę specjalistycznym opatrunkiem oraz poinformuje nas, kiedy należy go usunąć. Tatuaż na szyi wymaga wyjątkowo dużo pielęgnacji przez specyfikę tego miejsca. Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu, unikaniu słońca oraz przemaczania świeżo wykonanej pracy. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania lub wątpliwości w temacie pielęgnacji, najrozsądniej będzie skontaktować się z osobą, która nas wytatuowała.

Jaki tatuaż na szyję?

Wybór motywu, który będzie widniał do końca życia na naszej szyi to sprawa niezwykle istotna. Na dobry początek dobrze jest przemyśleć motyw przewodni tatuażu, w następnej kolejności wybrać swój ulubiony styl, a na samym końcu artystę, który wykonuje prace właśnie w takim styl.

  • Tatuaże na szyi męskie

Panowie przeważnie wybierają ciemniejsze i odważniejsze wzory jeśli chodzi o tatuaże na szyi. Zazwyczaj są to czaszki, demony lub diabły szeptające do ucha. Równie częstym motywem jest także krzyż bądź skrzydła anioła, a także ozdobne napisy lub sentencje.

  • Tatuaże na szyi damskie

Żeńska część tatuowanych natomiast wybiera tatuaże na szyi, które są delikatniejsze i subtelniejsze. W tym temacie prym wiodą mandale, które podbiły serce już nie jednej posiadaczki arcydzieła w tym miejscu. Panie decydują się także na wzory geometryczne, lub portrety damskich twarzy. Przez pewien czas wśród kobiet panowała także moda na subtelne klucze wiolinowe poniżej ucha.

  • Tatuaże na szyi napisy

Wcześniej wspomniane sentencje i pięknie wykonane oraz bogato zdobione napisy na stałe zapisały się w kanonie najpopularniejszych wzorów na szyi. Przeważnie są to życiowe cytaty lub słowa, które mają dla posiadacza szczególne znaczenie. Bywają to także imiona dzieci oraz partnerów życiowych.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 3

Bądź pierwszy i oceń artykuł