To nie noże i sztućce! Gerlach zegarek, czyli polska myśl techniczna

0
(0)

Zaprojektowane w Polsce – zegarki Gerlach

Wpisując frazę Gerlach zegarek, w głowie rodzi się pewien problem. Nazwa ta kojarzona była do tej pory raczej z wysokiej klasy sztućcami. Nic bardziej mylnego – G. Gerlach Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej to całkiem inna marka, zajmująca się wyłącznie zegarkami – projektowaniem, produkcją i sprzedażą. Patronem fundacji jest przemysłowiec tworzący sprzęt geodezyjny, manometry i inne urządzenia pomiarowe. Wróćmy jednak do najważniejszego – zegarków!

Navigator – dobry na początek przygody z polskimi zegarkami

Polacy z firmy G. Gerlach chwalą się, że ich model Navigator nawiązuje do najlepszych tradycji zegarków typu compressor. Mechanizm urządzenia pochodzi z fabryk Seiko, co sygnalizuje niezawodność konstrukcji. 24 kamienie i rezerwa chodu na poziomie 40 godzin sprawiają, że na Gerlach Navigator decyduje się coraz większa rzesza miłośników zegarków z Polski i reszty świata.

Polski kwarcowy chronograf – Gerlach zegarek

Kolejnym modelem wartym polecenia jest Enigma. Na stronie internetowej producenta jest wprost powiedziane, że zarówno nazwa Enigma, jak i ogólnie zegarek, stanowią hołd dla Polaków łamiących słynne urządzenie o tej samej nazwie. Koperta urządzenia wykonana jest ze stali chirurgicznej 316L, a wypukłe szkło ma na sobie warstwę antyrefleksyjną. Recenzje jednoznacznie określają jakość wykonania jako bardzo wysoką. Inaczej niż Navigator, Enigma wyposażona jest w mechanizm Citizen Miyota 0S21. Zegarek jest masywny a jednocześnie wygodny. Na plus można zaliczyć dokładnie dopracowane detale, jak grafiki nawiązujące do maszyny Enigma. Na pokładzie tego modelu znajdziemy datownik i stoper. Miłośnicy zegarków narzekają na brak odwagi producenta do wprowadzenia mechanizmu mechanicznego – w Enigmie jest on kwarcowy.

Inne, patriotyczne zegarki Gerlach

Patriotyczne Gerlach zegarki są wyjątkowe na tle międzynarodowej konkurencji. Każdy z wielu modeli nawiązuje do wspaniałej historii Polski. Na przestrzeni lat, w ofercie można było znaleźć chociażby takie ciekawe urządzenia, jak Gerlach Gen. Sosabowski, Dywizjon 303, 100 lat Polskich Sił Powietrznych, Sokół 1000, Marszałek Piłsudski czy nawet Miś Wojtek. Polacy z fundacji G. Gerlach nie ukrywają swojego patriotyzmu. Bardzo ciekawy jest także model nieco odstający od dotychczasowej tematyki – Gerlach Porsche Club Polska. Wyposażony jest w mechanizm SeaGull i szafirowe szkło. Stworzony został z myślą o polskim klubie zrzeszającym miłośników słynnej niemieckiej marki samochodów sportowych.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł