Volkswagen ID 4 wymiary zasięg cena – zestawienie

0
(0)

Volkswagen ID 4 – elektryczny SUV 

Dużą ilość czasu potrzebował Volkswagen, by na dobre wejść do świata elektrycznych pojazdów. Dziś pod lupę weźmiemy propozycję z segmentu e-SUV, model ID.4. Już na dzień dobry czeka go wymagające starcie z ekspertem na tym polu, Teslą Model Y. Volkswagen jest jednak doświadczonym długodystansowcem, a Tesla istnieje na rynku stosunkowo od niedawna, targają nią także problemy produkcyjne. Rozpocznijmy więc nasz zestawienie Volkswagen ID 4 wymiary zasięg cena. Będzie kilka niespodzianek!

ID.4 to duży i mocny SUV

Być może widać to już po samym wyglądzie, jednak metryka tylko to potwierdza. ID.4 jest mocnym autem i nie pręży muskułów na darmo, jak chociażby bazowe wersje Skody Kodiaq. Najtańszy ID.4 oferuje moc 204 koni mechanicznych, a ID.4 GTX – 299 koni, dostępnych przez określony czas. Każdy koń mocy jest potrzebny, gdyż pojazd waży niebagatelne 2109 – 2224 kg, w zależności od wariantu. Długość wynosi 4584 mm, szerokość 1852 mm, wysokość 1640, a rozstaw osi równy jest 2771 mm. Zasięg w cyklu mieszanym to 519 kilometrów, o ile mówimy o ID.4 Pro Performance. Wcześniej wymieniona wersja GTX gwarantuje zasięg 482 kilometrów. 

Cena VW ID.4 zależy od wybranego wariantu – Pro Performance zaczyna się od 198 590 złotych, a GTX od 229 690 złotych. Należy jednak pamiętać, iż nie jest to Tesla, oferująca zaledwie 2 dodatkowe opcje do wyboru, lecz Volkswagen, który umożliwia rozbudowanie swojego pojazdu o takie dodatki, jak Pakiet Infotainment Plus (dopłata 10 210 złotych), Design Plus (dopłata 12 480 dla ID.4 Pro Performance), Pakiet Komfort / Komfort Plus (dopłata 4 390 / 6 610 złotych). Lista oczywiście się na tym nie kończy, lecz… dopiero zaczyna. Jakie są inne ciekawe opcje doposażenia naszego wymarzonego ID.4? Mogą to być dywaniki materiałowe za 490 zł, składany hak holowniczy za 4 070 zł, pompa ciepła za 4 370 zł czy przeróżne pakiety ozdobne wnętrza w cenie od 5 560 zł do 15 630 złotych. Najdroższe wnętrze zawiera m.in fotele kierowcy i pasażera typu ergoActive z elektryczną regulacją, oświetlenie wnętrza Ambient Plus, tapicerkę siedzeń z mikrofibry czy pneumatycznie regulowane podparcia lędźwi z funkcją masażu. Lista jeszcze nieodkrytych opcji jest wciąż długa i można do niej dodać obręcze aluminiowe od 19 do 21 cali (najdroższe kosztują 7 450 złotych), pakiet przeglądów, ochronę gwarancyjną oraz oryginalne akcesoria. Pierwsze skrzypce w kategorii ,,akcesoria” grają markowe kable USB-C za 158 złotych oraz gumowe dywaniki za 319 złotych. Na marginesie: przykrą niespodzianką jest obecność… hamulców bębnowych na tylnej osi. 

Jak widać, z wyjściowej ceny około 200 – 230 tysięcy złotych bardzo łatwo poszybować w strefę Tesli Model Y (około 300 – 340 tysięcy złotych), wciąż pozostanie nam jednak ogromny margines finansowy względem Tesli Model X (cena to okolice pół miliona złotych, jednak auto jest dłuższe o niemal pół metra, więc trudno porównywać te dwa pojazdy). Niniejszym nasz raport Volkswagen id 4 wymiary zasięg cena możemy uznać za zakończony, a samo auto za ciekawą propozycję, z dużym polem do własnej ingerencji w ostateczny kształt pojazdu.

Volkswagen ID 4 wymiary zasięg cena – podsumowanie

Jak już wspomnieliśmy wyżej, VW ID.4 to auto, które możemy skonfigurować w olbrzymiej mierze sami, a więc w konsekwencji zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy przy zakupie. Jest to olbrzymi plus na tle Tesli Y, głównego konkurenta ID.4. W przypadku Volkswagena z góry można też zakładać bezbłędną jakość wykonania i wzorową ochronę gwarancyjną, tak pożądaną przez właścicieli wszystkich modeli Tesli.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł