Zegarek Fenix 5 GARMIN- cena, opinie, parametry.

0
(0)

Garmin to amerykańska firma zyskująca coraz większą popularność na światowym rynku, także w Polsce. Zaczęło się od urządzeń GPS, bardzo z resztą porządnych, dopracowanych i stosunkowo niezawodnych w porównaniu do konkurencji. Ostatnio jednak firma zasłynęła z zegarków, które szturmem podbijają rynek. Jednym z najbardziej pożądanych modeli ostatnich miesięcy stał się Fenix 5. Co wyróżnia ten smartwatch spośród reszty, jakie są opinie i parametry?

Zegarek Fenix 5 GARMIN- parametry.

Model Fenix 5 cechują oczywiście standardowe parametry podobnie jak w innych zegarkach tej firmy, dzięki którym są tak cenione. Na pierwszym miejscu rozpatrywana jest oczywiście jego kompatybilność ze wszystkimi systemami operacyjnymi, którymi się na co dzień posługujemy. Nie musimy więc zawężać poszukiwań ze względu na ten aspekt- nasz Fenix 5 połączy się zarówno z Androidem, IOSem a nawet Windowsem. Jeśli chodzi o wygląd, to smartwatch wyposażony jest w silikonowy pasek, który w zależności od upodobań możemy swobodnie wymieniać. Zrobimy na nim oczywiście wszelkie standardowe rzeczy- sprawdzimy powiadomienia z telefonu, przełączymy muzykę itd. Fenix jak zwykle połączy się poprzez WiFi, Blootooth i posiada GPS. Aby dorównać nam kroku w każdych warunkach jest wodoszczelny aż do 100m. Model ten przeznaczony jest do standardowych aktywności i możliwie jak najbardziej wydajny. Wyposażono go więc w pomiar kroków, kalorii, tętna, wysokości, odległości a także monitor snu. To, za co pokochamy Fenixa to możliwość zmaksymalizowania wydajności baterii w zależności od tego, do czego aktualnie chcemy go użyć. W trybie zegarka bateria trzyma około 14 dni. Jeśli korzystamy z GPS szacowany czas pracy wynosi 24h. Możemy włączyć także tryb oszczędzania energii, który wydłuży czas pracy do 72h. Oprócz standardowo niezwykle wytrzymałej baterii, z której znana jest firma Garmin dostajemy więc również możliwość optymalizacji systemu tak, by energię zużywały tylko funkcje, z których faktycznie w danym momencie korzystamy. 

Zegarek Fenix 5 GARMIN- cena.

Zegarki firmy GARMIN nie są niestety na każdą kieszeń. Model Fenix 5 w tym momencie kosztuje około 2000 zł. Jest to jednak zdecydowanie adekwatna cena do tego, ile oferuje nam funkcji. 

Zegarek Fenix 5 GARMIN- opinie.

Poza oczywistymi, dobrymi recenzjami pojawiło się parę rzeczy, które użytkownicy by poprawili. Modelowi Fenix 5 zarzuca się często brak delikatności charakterystycznej dla innych kolekcji tej marki. Zegarek jest spory i odczuwalny na ręku. W podstawowej wersji nie uwzględniono również łączności WiFi, dostępnej dopiero w droższym wariancie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł