DINO – prawdziwe opinie na temat popularnego dyskontu

3,7
(3)

Sieć marketów DINO, zaraz obok Biedronki i Lidla, należy do najpopularniejszych sklepów w branży spożywczej. Konsumenci mogą znaleźć tu m.in. artykuły przemysłowe, tekstylia, produkty spożywcze i wiele innych artykułów. Jakie opinie ma DINO?

DINO — informacje na temat firmy

DINO to spółka akcyjna, która z roku na rok rozwija się w zastraszającym tempie. Obecnie w Polsce znajduje się ponad 2 tysiące sklepów, głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych metropolii. Sama firma zatrudnia aż 33 tysięcy pracowników, na różnych stanowiskach.

Założycielem DINO jest Tomasz Biernacki, którego majątek wyceniany jest na ok. 4 mld złotych. Jest on 6. najbogatszych człowiekiem w Polsce, wyprzedza m.in. Leszka Czarneckiego, Antoniego Ptaka czy Zbigniewa Jakubasa. Biznesmen nazywany jest człowiekiem-widmo bowiem nigdy nie udzielił żadnego wywiadu, nie opublikowano nawet jednego jego zdjęcia, nie wiadomo gdzie mieszka, ani jak wygląda.

Tomasz Biernacki pierwszy sklep DINO otworzył w 1999 roku jako jednoosobowa działalność gospodarcza. W kolejnych latach systematycznie rozwijał sklepy w nowych lokalizacjach, stawiając na komfort i jakość robionych tam zakupów. Po 4 latach biznesmen zainwestował masarnię Agro-Rydzyna.

W 2010 roku w DINO zainwestował fundusz Enteprise Investors, płacąc 200 mln za pakiet 49% akcji. Wówczas sieć miała niecałe sto placówek i 400 mln zł przychodu. Dzięki funduszowi biznes Biernackiego zaczął dynamicznie rosnąć, co zaowocowało rozbudową około 100 sklepów rocznie. Na koniec 2015 było ich już 511, a obecnie liczba ta przekracza już 700 punktów.

Opinie konsumentów na temat sklepu DINO

Konsumenci zaopatrujący się w sklepach DINO w większości są zadowoleni z jakości dostępnych tam produktów: mięso jest świeże, a cena warzyw i owoców w porównaniu z tymi z „warzywniaka” jest zadowalająca. W dyskoncie bez problemu można także kupić produkty BIO, cieszy także duża ilość produktów od polskich producentów. Problemem jest za to dostępność produktów bez laktozy oraz niewielka ilość produktów bez glutenu. Jeśli chodzi o pieczywo to jest ono odpiekane na miejscu, co dla wielu osób jest minusem. Na sklepowych półkach można jednak znaleźć także pieczywo z lokalnych piekarni i cukierni.

Ponieważ DINO nie ma własnych marek, to promocje w porównaniu z innymi marketami, wychodzą słabiej. Gazetka z produktami jest krótka i uboga w akcje rabatowe.

Doceniana jest za to obsługa, która jest bardzo pomocna, uprzejma i szybka. Przy kasach nie tworzą się długie kolejki, alejki są szerokie, a towar ustawiony dość logicznie. Nie wprowadza się też częstych zmian, co zwykle utrudnia stałym klientom zakupy.

Opinie pracowników na temat zatrudnienia w DINO

Opinie, które można przeczytać na forach internetowych, są różne, ale w większości pozytywne. Do głównych zadań zatrudnionych tam osób należy m.in. dbanie o odpowiednią ekspozycję produktów, obsługę klienta i uzupełnianie towaru na sklepowych półkach. Po podpisaniu umowy, sklep DINO zapewnia przyszłym pracownikom odpowiednie szkolenia wdrażające. Szkolenie odbywa się w pierwszym dniu pracy i przeprowadzane jest przez kierownika danego marketu. Warto dodać, że DINO jest przyjazne osobom bez większego doświadczenia, oraz tym, które posiadają orzeczony stopień niepełnosprawności.

Negatywne opinie DINO są sporadyczne i dotyczą złego traktowania i nieodpowiednich warunków, jakie panują w placówkach. Warto jednak w tej sprawie dokonać własnej analizy bowiem w Internecie każdy może wystawić taką opinię.

DINO opinie — zarobki

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o zarobkach w DINO, gdyż to właśnie na ten temat krąży w sieci najwięcej opinii. Pochodzą one oczywiście od pracowników sieci.

Z Internetu można dowiedzieć się, że zarobki zależą od kilku głównych czynników. Głównym elementem jest oczywiście stanowisko — im wyższe, tym wyższe zarobki, przy czym każde stanowisko wymaga od przyszłego kandydata spełniania odpowiednich norm. DINO oferuje swoim pracownikom stały rozwój, dzięki czemu można awansować np. ze stanowiska kasjer-sprzedawca na kierownika określonej zmiany, dzięki czemu zarobki wzrastają.

Na forach można znaleźć informację, że pracownik zatrudniony na umowę o pracę zarabia około 3 tysięcy złotych brutto, przy czym za każdą przepracowaną nadliczbową godzinę otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie. DINO oferuje także system premiowy i motywacyjny.

Dla niektórych osób takie zarobki mogą nie być zadowalające, warto jednak wziąć pod uwagę, że praca w DINO jest stabilna i pewna. Spółka zalicza ciągłe wzrosty, pojawia się wiele nowych punktów, a to znak, że firma dobrze sobie radzi z konkurencją.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3,7 / 5. Liczba głosów 3

Bądź pierwszy i oceń artykuł