Jak wybrać pada do gier?

0
(0)

Po pady sięgają nie tylko właściciele konsoli typu Xbox, ale również miłośnicy gier na standardowy PC. Od tego akcesorium uzależniony jest nie tylko komfort gracza, ale często również jego wynik, zwłaszcza w przypadku rozgrywek wymagających szybkości i dokładności. Z tego powodu wybór pada do gier to niemałe wyzwanie nawet dla zaawansowanych graczy. Obecnie oferta tego typu akcesoriów jest jednak bardzo zróżnicowana, dzięki czemu z łatwością znajdziemy zarówno przewodowy, jak i bezprzewodowy model o interesującej nas funkcjonalności i atrakcyjnym designie. Jak jednak wybrać pada do gier? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając pady do Xbox?

Xbox pady to akcesoria chętnie nabywane przez właścicieli różnych modeli konsol. Sięgają po nie jednak również osoby zainteresowane rozgrywkami na standardowym komputerze, dla których stosowanie kontrolera jest znacznie wygodniejsze niż posługiwanie się klawiaturą i myszką. Xbox pady świetnie sprawdzają się zwłaszcza wtedy, kiedy preferujemy gry zręcznościowe, które wymagają od nas refleksu oraz precyzji. Wówczas analogowe gałki i łatwo dostępne przyciski funkcyjne, ułatwiają nam zdobywanie kolejnych poziomów. 

Wybierając pady do Xbox, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Dla wielu osób ważnym kryterium jest cena. Pamiętajmy jednak, że zazwyczaj idzie ona w parze z jakością. Dlatego najlepiej dopracowane kontrolery pochodzące od Microsoftu, będą droższe niż ich tańsze odpowiedniki. Podczas wyboru kontrolera, zwróćmy szczególną uwagę na to, jak dodatek ten leży w naszej dłoni. Czy jest właściwie wyważony, a także, czy nie ma śliskiej powierzchni. Ważna jest także wytrzymałość tego sprzętu ze względu na to, że będzie on intensywnie użytkowany. Sprawdźmy również, w jaką łączność jest wyposażony pad. Dla wielu osób istotny jest także design takiego akcesorium.

Najlepsze pady do Xbox

Właściciele Xboxa zazwyczaj sięgają po kontrolery pochodzące od tego samego producenta, ze względu na to, że wyróżniają się one wysoką jakością wykonania i dobrą kompatybilnością nie tylko z konsolą, ale również komputerem. Obecnie dostępnych jest wiele różnych typów kontrolerów. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko designem, ale także funkcjonalnością. Dużym zainteresowaniem cieszą się pady do xbox series X. Sprzęty te wyróżniają się wysoką ergonomią użytkowania ze względu na udoskonalony kształt obudowy w stosunku do kontrolera dostępnego do Xboxa One. Pady te wygodnie leżą w dłoniach i wyposażone są wbudowane gniazdo audi 3,5 mm, a także możliwość mapowania przycisków. 

Bezprzewodowe pady korzystają z technologii Bluetooth, dzięki której bez problemu mogą łączyć się również z komputerami PC oraz innymi urządzeniami mobilnymi. Kontrolery te dostępne są w kilku różnych kolorach. Niemniej popularne są jednak pady do xbox series s. Wyposażone są one w łączność Bluetooth, a ich zasięg to aż 12 metrów. Znajduje się w nich także gniazdo minijack i wyróżniają się komfortowym kształtem, który gwarantuje ergonomię ich użytkowania.

Pady przewodowe czy bezprzewodowe – które lepiej wybrać?

Obecnie większość użytkowników stawia na pady do xbox w wersji bezprzewodowej. Jednak na rynku dostępne są również modele przewodowe. To, na którą wersję się zdecydujemy, powinno być uzależnione od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb. Bez wątpienia, jeżeli zamierzamy wykorzystywać pady wyłącznie podczas gier na konsoli, lepszym rozwiązaniem będzie bezprzewodowy pad, który może przenieść naszą grę na zupełnie nowy poziom rozrywki. Wersje bezprzewodowe są dużo wygodniejsze i komfortowe w użytkowaniu. Z xboxem łączą się za pomocą specjalnej technologii. Z kolei z PC przez Bluetooth. 

Gamepady bezprzewodowe dają nam znacznie więcej swobody. Dlatego korzystając z nich, możemy usiąść wygodnie na kanapie i grać nawet z odległości kilkunastu metrów. Pady przewodowe z kolei zazwyczaj mają mniejsze opóźnienia i zakłócenia, jednak tylko w przypadku komunikacji z komputerem. Ich użytkowanie może być niewygodne ze względu na plączące się kable, a także konieczność utrzymania odpowiedniej odległości od komputera lub Xboxa. Z tego powodu obecnie rozwiązanie to jest już dość rzadko wykorzystywane, a jeżeli gracze się na nie decydują, to zazwyczaj wykorzystują je wyłącznie do gier na PC.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł