Kim jest Arkadiusz Jakubik?

0
(0)

Muzyk, reżyser, artysta wszechstronnie utalentowany, który nie ważne jaką rolę gra – komediową w niskobudżetowym filmie czy w superprodukcji z czołowymi nazwiskami w obsadzie jak dramat „Jestem mordercą” błyszczy w każdej scenie i kradnie film dla siebie. Jednocześnie Jakubik, który karierę zaczynał rolami komediowymi w produkcjach typu „13 posterunek” gdzie jak sam określa „wygłupiał się” czuje ogromną wdzięczność za możliwość grania ról całkowicie przeciwnych do tego co robił przez wiele pierwszych lat. 

Arkadiusz Jakubik – życie rodzinne, żona

Aktor w wywiadzie z Łukaszem Jakóbikiem opowiedział, że mimo wielu sukcesów zawodowych poczuł się spełnionym człowiekiem dopiero gdy „posadził drzewo” czyli założył rodzinę. Aktor ożenił się z Agnieszką Matysiak, z którą dzieli pasję do aktorstwa i muzyki. Para doczekała się dwóch synów.  Choć cieszy się ciągłą dobrą passą w swojej działalności artystycznej Arkadiusz gloryfikuje przede wszystkim życie rodzinne i uważa je za swoje największe osiągnięcie. 

Arkadiusz Jakubik 13 posterunek 

Aktor zdobył popularność w uwielbianym przez Polaków serialu 13 posterunek, gdzie razem z Cezarym Pazurą należał do głównej obsady. Artysta w wywiadzie „Program obowiązkowy” przyznał, że praca na planie nauczyła go, iż aktor ma tylko jedną twarz i na tej twarzy role które gra po prostu zostają. Oznacza to, że widzowie utożsamiają go z konkretnymi rolami i bardzo trudno jest wyjść z tej szuflady konkretnego gatunku filmowego gdy już się tam trafi. Aktor zwierzył się, że przez wiele lat trudno mu było pozbyć się łatki aktora komediowego jednak dłoń wyciągnął do niego Wojciech Smarzowski. Jego angaż w filmie „wesele” pomogło mu przejść do kina dramatycznego i otworzyło wiele nowych drzwi i wyzwań. 

Arkadiusz Jakubik filmy 2021 

Arkadiusz Jakubik przez wiele lat próbował odejść od roli aspiranta Rysia z 13 posterunku. Rysio o wiecznie rozwichrzonych rudych włosach Jakubika był synonimem serialu. Dzięki filmowi „Wesele” aktor mógł zaprezentować talent dramatyczny a my dzięki temu jako widzowie mogliśmy go podziwiać w kolejnych produkcjach jak „Kler” gdzie zagrał podejrzewanego o dewiacje księdza, dotkniętego alkoholizmem ojca dużej rodziny w :Cichej nocy”, zdezorientowanego Wiesława Kalickiego w „Jestem mordercą”, ojca niepełnosprawnego syna w „Che się żyć”. „Dom zły”, „Wołyń”, „Drogówka” to obowiązkowego pozycje, które trzeba obejrzeć jeśli jesteśmy fanami talentu Arkadiusza Jakubika. Spełniło się w nim marzenie Arkadiusza by mimo tej samej twarzy móc kreaować niezapomniane, tak rózne od siebie postacie. Każdy film to studium innego charakteru i wyborów człowieka wrzuconego w trudną sytuację.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł