Kim jest Józef Pawłowski?

10.09.2018 Krakow Plan filmu " Napad " w rezyserii Szymona Jakubowskiego N/z Jozef Pawlowski fot Beata Zawrzel / REPORTER
5
(1)

Józef Pawłowski to polski aktor młodego pokolenia. Aktualnie ma 31 lat i większość jego dorobku to role dubbingowe. Głos postaciom zaczął podkładać w 2001 roku. Kiedy a 2011 roku wziął udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej jego twarzą zainteresowali się producenci seriali i filmów. Tak też dostał pierwsze, epizodyczne role. Naprawdę głośno o Pawłowskim zrobiło się w 2014 roku, kiedy to rozpoznawalność przyniosła mu główna rola w polskim filmie wojennym w reżyserii Komasy- Miasto 44, gdzie wcielał się w Stefana Zawadzkiego. Ponownie przypomnieliśmy sobie o nim i doceniliśmy grę aktorską, gdy w 2019 roku wyszedł film Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa a następnie w 2021 roku Dziewczyny z Dubaju. Kim jest Józef Pawłowski, co wiemy o jego aktorstwie i jakie role miały największy wpływ na jego karierę?

Józef Pawłowski- Instagram.

Józef Pawłowski na swoim koncie na Instagramie zebrał już ponad 46 tysięcy obserwujących. Odnaleźć można go pod nazwą @pawlowskijozef. Jego profil jest bardzo przyjemny w odbiorze- zdjęcia są przeważnie mocno artystyczne, kolorystyka miła dla oka a w tym wszystkim odnajdziemy sporo o nowych produkcjach. 

Józef Pawłowski- Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa to film w reżyserii Macieja Kawulskiego ukazujący życie polskiej mafii, grup przestępczych i ciemnej strony miasta, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Szybko stał się bardzo głośnym hitem wymykającym się z ram filmów o tematyce gangsterskiej, które w Polsce ukształtował swoimi produkcjami Patryk Vega. Zmęczeni monotonnym schematem jego filmów widzowie z entuzjazmem przyjęli sposób, w jaki temat ten ugryzł Kawulski i jego dzieło szybko zaczęło bić rekordy popularności. Miało to duży wpływ na rozpoznawalność i dalszą karierę Pawłowskiego. W tym filmie wciela się on w gangstera o ksywie Tysiek. Była to jego największa rola od czasów Miasta 44. 

Józef Pawłowski- Dziewczyny z Dubaju.W 2021 roku premierę miał długo wyczekiwany dramat erotyczno- sensacyjny w reżyserii Marii Sadowskiej. Film cieszył się dużym zainteresowaniem zanim jeszcze ujrzał światło dzienne głównie dlatego, że jego produkcji podjęła się Dorota Rabczewska- polska piosenkarka, znana pod pseudonimem Doda. Co ciekawe, oficjalnie wyraziła ona swoje uznanie dla Józefa Pawłowskiego wyznając, że jest jego wielką fanką. Twierdzi, że odkąd zobaczyła go w roli Stefana Zawadzkiego w Mieście 44, marzyła aby zdolny aktor wystąpił również w jej filmie. Choć nie odgrywa on w jej produkcji żadnej z głównych ról, to dużo ludzi znów zaczęło wspominać jego nazwisko. Nic dziwnego, ponieważ Dziewczyny z Dubaju zgodnie z oczekiwaniami tuż po premierze zaczął bić wszelkie rekordy oglądalności.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł