Kim jest Kacper Kuszewski?

0
(0)

Urodzony w 1976 roku Kacper Kuszewski, a właściwie Kacper Melchior Baltazar Kuszewski, jest polską osobowością medialną, cenionym aktorem filmowym i dubbingowym oraz lubianym wokalistą. Filmy z jego udziałem oglądały miliony Polaków, a nagrane przez niego utwory są chętnie odsłuchiwane na Youtube, Youtube Musisc, Deezer i Spotify. Jest również częstym gościem na okładkach gwiazdorskich i plotkarskich czasopism: tych wydawanych tradycyjnie i internetowo. Aktora obserwować można m.in. na Instagramie, gdzie prowadzi oficjalny profil autorski oraz na stronie na FB (w tych miejscach w sumie śledzi go ponad 48 000 widzów).

Kacper Kuszewski – początki kariery i filmografia

Kuszewski urodził się w Gdyni, dorastał w Koszalinie już od najmłodszych lat interesował się aktorstwem i teatrem. Występował w chórze dziecięcym i przez osiem lat uczył się w klasie fortepianu (Gdańsk), a później w klasie klarnetu (Bydgoszcz).

Debiutował już jako trzynastolatek rolą w musicalu Les Miserables na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, a po szkole średniej zdecydował się na profesjonalną naukę aktorstwa. Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie i już w tym okresie występował w produkcjach teatralnych, spektaklach, filmach, ale i brał udział w castingach do seriali. Pierwszą, epizodyczną rolę zagrał w wieku dwudziestu dwóch latach. Jeszcze w czasie studiów wyróżniono go nagrodą za rolę w spektaklu „Fragmenty z Szekspira” na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Największą popularność i rozpoznawalność wśród polskich widzów zdobył dzięki roli Marka Mostowiaka w „M jak miłość” i to ona również otworzyła mu wiele drzwi do dalszych produkcji telewizyjnych.

Przegląd filmografii

  • 2021 Ojciec Mateusz i Tatuśkowie
  • 2020 Przyjaciółki
  • 2015 Wkręceni 2 i wcześniej w 2014 Wkręceni
  • 2013 Hotel 52
  • 2005 Karol. Człowiek, który został papieżem
  • 2000 Twarze i maski, Strefa ciszy
  • Od 2000 do 2018 M jak miłość
  • 1999 Wszystkie pieniądze świata i Jak narkotyk
  • 1998 Litwo, ojczyzno moja

Osobno Kuszewski podkładał głos w licznych produkcjach dubbingowych – było ich ponad czterdzieści, wśród nich m.in. seria produkcji z Myszką Miki (głos samej Myszki Miki), Harry Potter, Star Wars gwiezdne wojny, Kaczor Donald czy Aladyn i zagrał w prawie dwudziestu spektaklach teatralnych na deskach teatrów z całej Polski.

Aktor mimo licznych ról filmowych, serialowych i dubbingowych nie zarzucił również swojej pasji, jaką jest kariera muzyczna. W 2015 roku wydał własną studyjną płytę „Album rodzinny”. Między 2016 i 2018 był także wokalistą zespołu Leszcze.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł