Kim jest Krzysztof Czeczot? [żona, dzieci, wzrost]

3
(5)

Krzysztof Czeczot pochodzi z malej kaszubskiej miejscowości, którą jest Bytów. Jest absolwentem łódzkiej PWSFTviT, na którym uzyskał tytuł doktora habilitowanego i obecnie jest wykładowcą. Spełnia się więc jako nauczyciel, aktor, lektor i reżyser. Artysta pozytywnie wspomina rodzinne strony, dużą familię i małe miasteczko, do którego do dziś lubi jeździ by odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Aktor przyznaje, że nie zna jednak języka kaszubskiego i nie żyje historią tego miejsca.

Krzysztof Czeczot wiek, ile ma lat?

Gwiazdor urodził się 25 lipca 1979 roku zatem obecnie ma 43 lata. Czeczot wygląda wyjątkowo młodo jak na swój wiek a zdradzają go jedynie lekko siwe włosy po bokach. Czeczot lubi jednak wspominać czasy swojej młodości tak jakby było to bardzo odległe wspomnienie. Etap studiów w Łodzi wspomina z rozrzewnieniem jednak stanowczo zaznacza, że był pilnym uczniem. Przyznaje, że nie lubił tańców ani picia alkoholu do rana i zawsze wstawał na czas na zajęcia. Ten erudyta z łatwością opowiedział w wywiadzie z Wanna Talk między innymi o tym jak to jest być profesorem na uczelni, na której wcześniej był studentem. Wyznał, że jest to bardzo nostalgiczne przeżycie, które uświadamia mu na każdym kroku jak szybko płynie czas – aktor jest przecież co roku starszy a studenci zawsze w podobnym wieku. Różnice pokoleniowe są bardzo widoczne- cały czas zmienia się język, moda czy marzenia i aspiracje studentów. Ta perspektywa pomaga aktorowi nabrać szacunku do upływających lat i celebrować każdą chwilę w życiu.

Krzysztof Czeczot żona

Czeczot lubi żartować ze swojego nazwiska i trudności jaką może sprawiać podczas wymowy zwłaszcza dla obcokrajowców, którzy czasem wypowiadają je jako „Seksot”. Może być to trochę mniej zabawne dla jego małżonki bo Jadwiga Juczkowicz na oficjalnych profilach figuruje pod tymi właśnie danymi. Para jest ze sobą od wielu lat, w 2019 roku powitali na świecie pierwszą córeczkę imieniem Pola. W programie Kuby Wojewódzkiego aktor przyznał, że zmaga się z kredytem we frankach jednak wygląda na to, że radzi sobie z nim całkiem dobrze. Zapewne sprzyjają temu dobra passa w angażach filmowych i serialowych. 

Krzysztof Czeczot filmy

Ten charyzmatyczny i bardzo elastyczny artysta jest znany z ról całkowicie sobie przeczących. Rozpoznawalność zdobył w filmach takich jak „Zenek” gdzie zagrał wiecznie uśmiechniętego tytułowego króla discopolo Zenona Martyniuka. Rolą brutalnego gangstera Zupy w „Pitbullu” zaskoczył z pewnością niejednego krytyka filmowego. Aktor podbił też serca fanów w serialu TVNu „Brzyduli” gdzie grał przyjaciela głównej bohaterki przełamującego stereotypy o przyjaźni damsko-męskiej. Czeczot ma na koncie jeszcze wiele ról jak w cenionym „Mieście 44” czy „Drogówce” Jana Komasy. Artysta w wywiadach podkreśla, że jest dumny z każdej swojej roli, którą wybrał świadomie i cieszy się z sukcesu, który dzięki nim odniósł. Artysta nie rozumie krytyki czy uśmiechów politowania skierowane w stronę Zenona Martyniuka, którego odgrywał. Uważa, że iż to, że śpiewa on discopolo nie zmienia faktu że jest najlepszy w tym co robi i należy to doceniać. Gwiazdor celnie podsumowuje krytykantów twierdząc, że ci najwięksi przeciwnicy discopolo sami nigdy nie byli na koncercie jazzowym czy w operze, nie znają się zatem na muzyce. Aktor wykazuje się dużą dojrzałością broniąc tego co wierzy bez względu na panującą akurat modę i negatywnym odbiorem wielu ludzi.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów 5

Bądź pierwszy i oceń artykuł