Kim jest Rafał Królikowski? [żona, dzieci, filmy]

0
(0)

Rafał Królikowski to polski aktor filmowy i teatralny. Jego bratem był Paweł Królikowski, znany aktor, który zmarł w ubiegłym roku. Jak potoczyła się kariera Rafała Królikowskiego? Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Kim jest Rafał Królikowski? [wiek, żona, dzieci]

Rafał Królikowski urodził się 27 grudnia 1966 roku w Zduńskiej Woli. Jego rodzice byli nauczycielami. Miał starszego brata – Pawła, który zaraził go pasją do aktorstwa, ma też młodszą siostrę – Anitę.

Jest absolwentem Studium-Kulturalno-Oświatowego. Rafał Królikowski zdawał najpierw do łódzkiej PWSTiFR, potem do krakowskiej PWST, a ostatecznie dostał się na PWST w Warszawie, którą ukończył w 1992 roku.

Na szklanym ekranie zadebiutował w filmie Andrzeja Wajdy Pierścionek z orłem w koronie, za którą został nagrodzony prestiżową Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Przez lata związany był z warszawskim Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hubnera, występował także w wielu innych teatrach. W swoim dorobku ma udział w takich spektaklach jak np. Boeing, Boeing w Teatrze Studio Buffo czy Jak się kochają w niższych sferach w Teatrze Kamienica. Przełomem dla jego kariery okazał się film Pół serio. Zobaczyć go można także w filmach Superprodukcja, Ciało, Kochaj i tańcz, Nigdy w życiu, Kurier, W jak morderstwo oraz To musi być miłość. Szersza publiczność może go znać z seriali takich jak M jak miłość, Egzamin z życia, Hotel 52, Czas honoru. Powstanie, O mnie się nie martw, Teraz albo nigdy, Usta usta, Druga szansa, Planeta Singli. Osiem historii.

W 1995 roku Rafał Królikowski poślubił Dorotę Mirską, z którą ma dwóch synów: Piotra (ur. w 1988 roku) oraz Michała (ur. w 2002 roku). Historia ich znajomości jest gotowym scenariuszem na film. Po raz pierwszy spotkali się przed premierą spektaklu Śluby panieńskie, w którym aktor Królikowski Gustawa. Mirksa, która wtedy była dziennikarką Twojego Stylu, miała przeprowadzić wywiad z aktorem. O uwodzeniu.

Rafał Królikowski — Instagram

Aktor prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @rafkrolikowski. Aktualnie jego profil obserwuje 21,6 tysięcy użytkowników tego serwisu.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł