Pompki efekty – kiedy i jakie?

0
(0)

Pompki są jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń wspierających wzmacnianie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i budowanie muskulatury górnej partii ciała. Jakie jeszcze niosą za sobą korzyści i jak wiele trzeba ich robić, że zobaczyć rezultaty możliwie szybko? Sprawdzamy!

Pompki kiedy efekty?

Pytanie o to, kiedy można zauważyć pierwsze efekty regularnego robienia pompek jest jednym z najczęściej zadawanych w sieci! Trudno się temu dziwić, pompki stanowią trening męczący, szczególnie dla początkujących i dlatego tak wielu z nas chciałoby jak najprędzej zobaczyć po własnej sylwetce to, o czym w siłowniach (i nie tylko!) tak wiele się mówi.

Statystyka regularnego i prawidłowego robienia pompek wskazuje, że pierwsze efekty widać już po około trzech tygodniach ćwiczeń, ale te najlepsze zaczną się rysować na ciele po 4 tygodniach. Trenerzy personalni podkreślają tu jednak, że nie wystarczy robić 5 pompek tygodniowo, żeby zbudować piękną muskulaturę. Jeśli wychodzi się z takiego założenia, to z góry można nastawić się na rozczarowanie.

Zasada: nie ma jednego, idealnego ćwiczenia, które niczym dżin z lampy Alladyna rozwiąże wszystkie problemy z sylwetką. Pompki zdecydowanie mogą pomóc, ale też nie stanowią cud rozwiązania na wszystko! Za to, w połączeniu z dobrze opracowanym planem treningowym i właściwą dietą – jak najbardziej!

Pompki efekty – co widać na ciele?

  • Z upływem treningu opartego na pompkach, zauważymy:
  • Systematyczną poprawę wyglądu pleców i ramion, na których zaczną się formować ładne, ale nieprzerysowane mięśnie
  • Wzmocnienie całego tułowia
  • Wyrzeźbienie mięśni ramion, przedramion i barków
  • Wyrzeźbienie mięśni dolnego odcinka pleców,
  • Wzmocnienie lędźwiowego odcinka kręgosłupa
  • Poprawę umięśnienia ud, brzucha i pośladków
  • Poprawę prawidłowej postawy, co jest efektem lepszej pracy tkanek mięśniowych brzucha i pleców
  • Redukcję zbędnych kilogramów wywołaną przez treningowe spalanie tłuszczu. Naturalne i wizualnie bardzo ładne wyszczuplenie sylwetki to
  • również efekt pompek, które nie tylko redukują tłuszcz, ale i w jego miejsce budują odpowiednią rzeźbę mięśni
  • Poprawę tzw. mechaniki oddychania, która powodowana jest umocnieniem się mięśni pasa barkowego i samych mięśni międzyżebrowych

Planując trening na pompkach warto zdecydować, które z nich robić. Specyficzne pozycje pozwolą zwiększyć konkretne partie mięśniowe ciała, mowa tu np. o pompkach na klatę, barki, biceps i triceps. Teoretycznie zasada ich robienia jest dokładnie taka sama jak wersji klasycznej, ale drobnie różnice pozwalają bardziej „docisnąć” wyszczególnione mięśnie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł