Ukończ kurs trenera piłki nożnej online. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć

5
(1)

Większość chłopców marzy o grze w piłkę nożną. Niektórym udaje się spełnić marzenia i stają się zawodowcami, podczas gdy inni z przyjemnością grają rekreacyjnie przez wiele lat. Należysz do drugiej grupy i chcesz zamienić pasję w dodatkowy zarobek? W takim razie warto rozważyć zapisanie się na kurs trenera piłki nożnej, który możesz ukończyć online. Co warto wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz? Poznaj najważniejsze informacje, czytając nasz artykuł.

Kurs trenera piłki nożnej online – najważniejsze informacje

Kurs trenera piłki nożnej to dobra propozycja dla mężczyzn zainteresowanych znalezieniem pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej w:

–       ośrodkach sportu i rekreacji,

–       związkach sportowych,

–       ośrodkach kultury,

–       klubach sportowych, rekreacyjnych i komercyjnych.

Co więcej, absolwenci kursu trenera piłki nożnej – także tego w formie online – mogą brać udział w różnego rodzaju projektach unijnych. Potwierdzeniem jego ukończenia jet legitymacja oraz certyfikat instruktora sportu o specjalizacji piłka nożna, który jest wydawany w dwóch językach – polskim i angielskim. Do dokumentacji dołączona jest też legitymacja ubezpieczeniowa.

Zastanawiasz się, czy na wspominanych dokumentach widnieje informacja, że kurs instruktora piłki nożnej odbył się online? Spieszymy z odpowiedzią – dokumentacja nie różni się niczym od tej, którą wydaje się po ukończeniu szkolenia stacjonarnego.

Czego nauczysz się na kursie instruktora piłki nożnej?

Kurs trenera piłki nożnej został opracowany w taki sposób, aby przekazać uczestnikom kompleksową wiedzę zarówno z zakresu tej dyscypliny sportowej, jak i ludzkiej anatomii. Co znajdziesz w programie? W części ogólnej czekają takie tematy jak budowa układu kostno-stawowego, płaszczyzny ciała, przemiana materii, fizjologiczne reakcje organizmu na wysiłek fizyczny, współczynnik oddechowy, potrzeby energetyczne sportowców czy stres oksydacyjny w sporcie.

W drugiej części, czyli w bloku specjalistycznym, poznasz podstawy gry w piłkę nożną, jej przepisy oraz techniki gry i treningu piłkarskiego. Wszystkie materiały są umieszczone na platformie e-learningowej i zostały przygotowane przez specjalistów. Mogą mieć różne formy – od filmu instruktażowego po prezentację.

Gdzie zapisać się na kurs trenera piłki nożnej online?

Przekonaliśmy cię, że kurs instruktora piłki nożnej online to dobra inwestycja? W takim razie czas sprawdzić, gdzie możesz się na niego zapisać. Najlepszym wyborem jest placówka z akredytacją uczelni wyższej, dzięki której absolwenci otrzymują i dyplom, i świadectwo ukończenia kursu trenera piłki niżnej.

Nie bez znaczenia jest również status instytucji oświatowej interesującej cię placówki. Tylko dzięki niemu uzyskane uprawnienia – tytuł instruktora sportu o specjalizacji piłka nożna – są zgodne z rozporządzeniami zarówno Ministra Pracy i Polityki Społecznej, jak i Ministra Edukacji Narodowej. Wymienione warunki spełnia między innymi Polska Akademia Kultury i Sportu, której pełną ofertę znajdziesz na tej stronie internetowej: pakis.pl.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł