Trening full body workout

0
(0)

Trening full body workout może okazać się idealną propozycją dla wszystkich osób, którym zależy na pozbyciu się zbędnych kilogramów poprawieniu swojej kondycji, wymodelowaniu sylwetki, a także utrzymaniu uzyskanych wcześniej rezultatów. W przeciwieństwie do treningów cardio FBW pozwala na wykorzystanie większej energii w krótszym czasie, dlatego też jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług profesjonalnego trenera personalnego z całą pewnością o nim usłyszysz. Intensywność takiego treningu zależy przede wszystkim od doboru ciężaru i ilości serii. Nie ma jednego odgórnie ustalonego planu, bowiem każdy z nas ma inną wytrzymałość i oczekuje różnych efektów. Poniżej znajdziesz propozycje treningu FBW, które mogą pozwolić Ci na samodzielne sporządzenie listy ćwiczeń. 

Trening full body workout dla każdego 

Trening full body workout jest doskonałym planem, ponieważ nawet, gdy osiągniemy wysoki poziom zaawansowania, możemy go zmienić na nowo w taki sposób, aby znów postawić sobie wyżej poprzeczkę. Taka aktywność fizyczna bazuje na ćwiczeniach złożonych, które polegają na angażowaniu maksymalnej ilości mięśni w trakcie ćwiczenia, dzięki temu nie ograniczamy się do jednej partii i równomiernie rozkładamy ciężar. FBW nie należy wykonywać codziennie. Idealna przerwa powinna trwać od 48 do 72 godzin – z takim założeniem powinniśmy realizować plan 3 razy w tygodniu. 

Kolejnym ważnym elementem treningu full body workout jest podzielenie go na dwie części – A i B, które powinny być wykonywane na zmianę. Jeśli jednak chcesz ułożyć jeden plan treningowy, który zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby to pamiętaj o dokładnym doborze ćwiczeń i regularności. Oto przykładowe ćwiczenia, które powinny znaleźć się na naszej liście: 

  • dla mięśni ud – przysiady, przysiady ze sztangą, martwy ciąg, martwy ciąg na prostych nogach
  • dla mięśni grzbietu – ściąganie drążka z wyciągu górnego, podciąganie na drążku z wyprostowanymi lub ugiętymi nogami – jeżeli na początku nie możesz się podciągnąć to spróbuj wykonywać zwis; 
  • dla mięśni piersiowe – wyciskanie hantli na ławce skośnej, wyciskanie hantli na siedząco, rozpiętki; 
  • dla mięśni naramiennych – wyciskanie żołnierskie, wyciskanie hantli na siedząco; 
  • dla mięśni ramion (bicepsów i tricepsów) – zginanie przedramion ze sztangą, pompki na poręczach, wyciskanie sztangą łamaną, ćwiczenia z wyciągiem; 
  • dla mięśni brzucha – spięcia brzucha przy użyciu wyciągu górnego, wznoszenie ugiętych nóg podczas zwisu, unoszenie nóg, wypychanie nóg. 

Ilość powtórzeń i serii zależy od naszych indywidualnych możliwości, jednak nie powinna być mniejsza niż 6 powtórzeń na 3 serie. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł