Dawid Podsiadło [Koncerty, piosenki, dziewczyna]

Dawid Podsiadło, Rocket Festiwal 2014
0
(0)

O Dawidzie Podsiadło świat usłyszał za sprawą show telewizji TVN X Factor – wokalista wygrał 2. edycję tego programu. W finałowym odcinku wystąpił z samą Katie Meluą, ale to był dopiero początek wielkich sukcesów Dawida. Obecnie Dawid Podsiadło należy do największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Oprócz tego angażuje się w sprawy społeczne oraz polityczne kraju. Co wiemy na jego temat?

Dawid Podsiadło — najlepsze piosenki

Dawid Podsiadło, mimo młodego wieku ma już na koncie sporo hitów, które zawojowały radiowe listy przebojów. Oto one:

1. Małomiasteczkowy — hit roku 2018. Piosenka opowiada o młodych ludziach, którzy po przyjeździe do większego miasta chcą zamaskować ślady rodzinnego miejsca i próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zrównać się z jej ciągłym pędem. Najważniejszym przesłaniem utworu jest to, by nie wstydzić się bycia sobą.

2. Pastempomat — artysta powiedział, że umieścił wyraz „pastempomat” w utworze, dlatego że spodobał się jego dziewczynie. Nie wytłumaczył jednak znaczenia słowa, pozostawiając słuchaczom pole do interpretacji. Niektórzy fani artysty sugerują, że „past” nawiązuje do przeszłości, a „pasta” to makaron. Ich zdaniem utwór opowiada o człowieku, który żywi się przeszłością.

3. W dobrą stronę — utwór nawiązuje do niepokojących wydarzeń w Polsce, takich jak spalenie tęczy na Placu Zbawiciela, czyli bardzo czytelnego aktu nietolerancji.

4. Trofea — w tym utworze muzyk odsłania swoje uczuciowe dylematy, które dotyczą problemów, jakie przeżywa w związku ze swoją rozpoznawalnością. Muzyk postawił na autobiograficzną opowieść, snując refleksję nad sławą i szukaniem spokoju.

5. Najnowszy klip — utwór opowiada o relacjach międzyludzkich osób uzależnionych od mediów społecznościowych.

6. Nie ma fal — tekst piosenki nawiązuje do problemów w codziennej komunikacji z drugą osobą. Artysta wskazuje w nim na brak rozumienia i niemożliwość nadawania „na tych samych falach”.

7. Matylda — w jednym z wywiadów artysta powiedział, że jest to „piosenka o hejterach, o ludziach, którzy wchodzą mi w życie i robią syf”. Podsiadło w tekście narzeka na przemoc i agresję słowną w sieci, opowiada też o tym, jak sobie z nimi radzi.

8. Tapety — to piosenka o tym, co dzieje się wewnątrz wielu małych światów, czyli rodzin, a tytułowe tapety mają być niemymi obserwatorami ludzkich relacji.

Dawid Podsiadło — dziewczyna

Dawid Podsiadło niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. Dlatego, kiedy w 2020 roku podczas jednego z trzech koncertów w Poznaniu ujawnił, że jest w związku, jego fani byli mocno zaskoczeni. Kim jest dziewczyna Dawida Podsiadło?

Artysta związany jest z utalentowaną skrzypaczką Magdaleną Laskowską, która współpracowała z takimi artystami, jak Ralph Kamiński czy Jimek. Gra także w zespole Dawida Podsiadły.

W przeszłości Podsiadło spotykał się przez kilka lat z dziewczyną o imieniu Ewelina, która pochodzi z jego rodzinnej miejscowości. W mediach krążyły również plotki na temat jego w związku z aktorką Zofią Wichłacz. Para nigdy nie skomentowała tych doniesień.

Dawid Podsiadło — koncert 2022

W 2022 roku będzie można posłuchać Dawida Podsiadło na trzech stadionowych koncertach. Warto jak najszybciej kupić bilety, ponieważ chętnych na koncerty Artysty zawsze jest bardzo dużo – na przestrzeni ostatnich lat wszystkie miały status wyprzedanych. Kiedy i gdzie będzie można zatem posłuchać Dawida Podsiadło?

  • Gdańsk – 4.06.2022, Polsat Plus Arena Gdańsk | przeniesiony z 13.06.2020, 5.06.2021, 4.09.2021.
  • Wrocław – 18.06.2022, Tarczyński Arena Wrocław | przeniesiony z 20.06.2020, 19.06.2021, 18.09.2021.
  • Chorzów – 25.06.2022, Stadion Śląski | przeniesiony z 7.06.2020, 12.06.2021, 25.09.2021.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł