Galaxy Buds – ciekawa rodzina dousznych słuchawek

0
(0)

Buds+, Buds2, Buds Pro czy Buds Live? Przegląd modeli Buds

Cztery modele linii Galaxy Buds uświadamiają nas, że bezprzewodowe, douszne słuchawki przeszły całkiem udaną ewolucję. Dawno minęły czasy pojedynczych zestawów do telefonów, które rozładowywały się po kilkudziesięciu minutach. Teraz Samsung oferuje prawdziwy szczyt technologicznego zaawansowania – modele z serii Buds. Każdy z nich charakteryzuje się inną ceną ceną i zakresem możliwości.

Galaxy Buds+

Słuchawki douszne Buds+ to odświeżona wersja pierwszej generacji Buds, pomost pomiędzy pierwszą, a drugą generacją. Choć zmiany są delikatne, to są odczuwalne – czas działania na jednym ładowaniu wynosi 11 godzin, a trzyminutowe ładowanie wystarczy na godzinę pracy. Użytkownicy chwalą je za wygodę (zwłaszcza na tle Apple Airpods) i czystość dźwięku. Czasami da się odnaleźć opinie krytykujące Buds+ za tracenie zasięgu z telefonem.

Buds 2

Użytkownicy chwalą model Buds2 za doskonałą jakość dźwięku – Samsung dodatkowo podkreśla obecność na ich pokładzie systemu ANC, odpowiadający za aktywną redukcję szumów. Choć według zapewnień ma wynosić ona nawet do 98% dźwięków otoczenia, to ich właściciele zaznaczają, że z wyłączoną muzyką niemal zawsze są to wartości dużo niższe, otoczenie po prostu wciąż jest słyszalne. Dopiero uruchomienie utworów muzycznych sprawia, że nic nie słychać z otoczenia. Warto dobrze zapoznać się z bogatą listą funkcji i opcji, ponieważ jest ich naprawdę sporo – nierzadko da się usłyszeć krytykę, że jest ich za dużo i utrudniają one zakładanie urządzeń, gdyż pauzuje się odtwarzanie lub zmienia utwór.  

Galaxy Live

Galaxy Buds Live oceniane są nieco wyżej, niż model Buds 2. Charakterystyczny kształt fasolek ułatwia rozpoznawanie ich na ulicy. Koreańczycy z firmy Samsung bardzo chwalą się tym niepowtarzalnym designem. Wprawdzie niektóre osoby cierpią przez to na ból uszu (urządzenia są nieco za duże), lecz generalnie powtarzającą się opinią jest to, iż Buds Live to udany produkt.

Najwyższa półka – Buds Pro

Buds Pro to najdroższa z dotychczas wymienionych propozycji. Niemal każdy chwali je za doskonałą jakość dźwięku, nie brakuje jednak opinii, że są… za małe. Recenzenci odradzają używanie ich jako sportowych słuchawek, gdyż mają one tendencję do wypadania. Podobnie jak w przypadku tańszych modeli, także i w modelu Buds Pro często zdarza się przypadkowe uruchomienie poszczególnych funkcji – sterowanie dotykowe ma jeszcze kilka mankamentów. Ze względu na funkcję ANC oraz lepsze podzespoły, model Pro oferuje niestety nieco krótszy czas działania na jednym ładowaniu. Nadal jest to jednak około 5 godzin naprawdę bezkompromisowej jakości.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł