Ile zapłacono za najdroższy zegarek świata?

0
(0)

Męskie zegarki potrafią osiągać zawrotne ceny, szczególnie jeśli wykonane są przez znanych projektantów i mają w sobie coś, czego nie posiadają ich konkurenci „po fachu”. Jeśli więc przeraża Cię cena kilkuset złotych za zegarek dobrej marki, to przy kilku tysiącach na pewno usiądziesz z wrażenia. To jednak tylko początek złotej góry cen, jakie można zapłacić za zegarek. Najdroższy kosztuje kilkadziesiąt milionów dolarów!

Jaki jest najdroższy zegarek świata?

Taką astronomiczną cenę, a dokładnie 31 194 370 dolarów zapłacono za zegarek kultowej marki Patek Philippe w 2019 roku. Podczas aukcji Christie’s Only Watch 2019 w Genewie model Grandmaster Chime Ref. 6300A sprzedano właśnie za tą obłędną sumę. Sam zegarek powstał z okazji 175 lecia renomowanej marki Patek Philippe w 2014 roku, ale do sprzedaży regularnej trafił dopiero w roku 2016. Trzy lata póżniej jeden z kolekcjonerów wylicytował go za wspomniane wyżej, ponad 31 milionów dolarów.

Co takiego ma w sobie ten model? Cóż, najdroższy zegarek świata wyróżnia się przede wszystkim niezwykle skomplikowanym i przy tym bardzo precyzyjnym czasomierzem. Ma dwa cyferblaty, jeden z przodu, a drugi na odwrocie, jest nakręcany ręcznie, a sam jego mechanizm kryje w sobie aż dwadzieścia różnych komplikacji! Posiada także pięć funkcji dźwiękowych, łącznie z tą, która umożliwia ustawienie w nim alarmu na wybraną godzinę oraz sygnalizowanie aktualnej daty. Wrażenie robi też kolorystyka: pierwsza tarcza tego modelu ma ekskluzywną, łososiową barwę, a druga jest całkowicie czarna. Takie zestawienie barw robi wrażenie!

Imponującą ceną szacowaną na najdroższe zegarki na rękę cieszy się też model zaprezentowany na rynku w 2014 roku. Rzeźbiarskie arcydzieło posiada aż 110 karatów, nosi nazwę Graff Hallucination Watch i jest wykonane z bardzo rzadkich diamentów. Jego wartość wycenia się na… ponad 55 milionów dolarów! Taka gratka noszona na nadgarstku musi robić wrażenie, choć z pewnością wymaga też niebagatelnego ubezpieczenia (w tym przypadku mowa i o zegarku i o … ręce, która go nosi).

Większość równie imponujących cen, jeśli chodzi o męskie zegarki od lat osiągają modele Patek Philippe. Ta szwajcarska marka nie ma sobie równych jeśli mowa o produkcji zegarków na skalę kilku do kilkunastu milionów dolarów. Dla przykładu Patek Philippe 1527 – z 18 karatowego złota szacowany jest na 5,5 mln dolarów, a Caliber 89 powstały w 1989 roku, z 33 mechanizmami, wadze blisko 1 kg i wnętrzem nadzianym funkcjami jak nowoczesna maszyna wojenna – osiąga wartość blisko 6 mln dolarów.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł