Jakie funkcję w laptopie są niezbędne do pracy nauczyciela?

0
(0)

Bon dla nauczyciela to nowa inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Cyfryzacji, która ma na celu propagowanie innowacyjności i wykorzystania nowoczesnych technologii w szkołach. Zgodnie z zasadami, bon w wysokości 2500 złotych może być wykorzystany na zakup nowego laptopa. To doskonała okazja, by wymienić stare i wysłużone urządzenie na zupełnie nowe, które zapewni nam funkcje niezbędne w pracy nauczyciela. Jakie to funkcje? Sprawdźmy.

Czy 2500 złotych wystarczy na zakup dobrego laptopa?

To pierwsze pytanie, które zadają sobie nauczyciele, słysząc o dofinansowaniu zakupu laptopa. Zgodnie z rozporządzeniem cena zakupu laptopa może przewyższyć wartość bonu, jednak to nauczyciel będzie zobowiązany do pokrycia różnicy w cenie. Z drugiej strony zakup laptopa tańszego nie sprawi, że reszta środków niewykorzystanych w ramach bonu zostanie nam w jakikolwiek sposób zwrócona. Nie dziwi więc, że zdecydowana większość kadry nauczycielskiej chce nabyć urządzenie w cenie właśnie 2500 złotych.

I tu powstaje wątpliwość – czy za takie pieniądze jesteśmy w stanie kupić dobrej jakości laptop w optymalnej specyfikacji technicznej? Jak najbardziej. W takiej cenie z powodzeniem znajdziemy laptopa cechującego się relatywnie mocnym procesorem Intel Core serii i3, a nawet i5. To istotne, by procesor był relatywnie nowy ze względu na moc wystarczającą do utrzymania płynności działania nawet w momencie uruchomienia kilku programów naraz. Dobry laptop to także pamięć RAM. Jeśli laptop będzie wykorzystywany jedynie na cele nauczania, 4G pamięci RAM będzie wystarczające, ale do 2500 złotych znajdziemy też laptopy, które posiadają aż 8GB. Nie zapominajmy także o pojemności dysku. 128GB to dzisiaj absolutne minimum – na szczęście laptopy marki Lenovo, Dell, HP czy Asus z powodzeniem zapewnią nam nawet 512 GB powierzchni dyskowej w ramach urządzeń z półki cenowej do 2500 złotych.

Wysokiej jakości kamera i mikrofon 

Laptopy dla nauczycieli powinny charakteryzować się wysokiej jakości kamerą, mikrofonem i dźwiękiem. Doskonale pamiętamy czasy nauki zdalnej i ograniczenia techniczne, z którymi mierzyli się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele pracujący na własnych, domowych laptopach. Obecnie szkoła zdalna jest mało prawdopodobna do kontynuacji, ale wielu nauczycieli po godzinach pracuje także w charakterze korepetytora i tutaj zajęcia coraz częściej odbywają się w trybie zdalnym. 

Kamera i mikrofon zapewni idealną jakość dźwięku i obrazu. Nowoczesne laptopy do 2500 złotych zapewniają funkcje dostosowania jakości obrazu i dźwięku do własnych potrzeb – zarówno oświetleniowych, jak i tych związanych z zewnętrznymi szumami. Jakość głośników jest natomiast istotna z punktu widzenia udostępniania treści dźwiękowych – na lekcjach polskiego lub angielskiego. Im lepsze głośniki, tym odgłosy z laptopa będą wyższej jakości, co przełoży się na zrozumienie materiału przez uczniów. 

Co z pojemnością baterii?

Przyjechaliśmy do szkoły, ale zapomnieliśmy ładowarki? Każdy, kto używa laptopa służbowego, doświadczył takiej sytuacji przynajmniej raz w życiu. Na szczęście z nowoczesnymi laptopami dostępnymi pod adresem https://www.mediaexpert.pl/poradniki/komputery-i-tablety/bon-na-laptop-dla-nauczyciela, taka sytuacja nie wywoła naszej paniki. Dobrej jakości laptopy wyposażone są w pojemne akumulatory, które pozwolą na pracę bez ładowarki nawet do 8 godzin. Jeśli będziemy poszukiwać idealnego laptopa do pracy nauczyciela, warto zwrócić uwagę na kwestię baterii i uznać ją za jedną z najważniejszych. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł