Kim jest Maciej Musiałowski?

0
(0)

Urodzony w 1993 roku Maciej Musiałowski jest polskim aktorem filmowym, którego większość widzów kojarzy z fenomenalnej roli w filmie „Sala samobójców. Hejter”. To właśnie ta produkcja, mimo wcześniejszych sukcesów aktora na scenie telewizyjnej, przyniosła mu największą rozpoznawalność. Otrzymał za nią prestiżową nominację do nagrody Orła za najlepszą główną rolę męską, nagrodę Najlepszego Aktora na Mastercard OFF CAMERA oraz Nagrodę O!Lśnienie 2021 i szybko stanął w centrum zainteresowania reżyserów i producentów polskiego kina.

Maciej Musiałowski – kariera, wykształcenie i filmografia

Musiałowski na rodzimej scenie telewizyjnej jest aktywny od 2016 roku i wpisuje się w poczet młodych, zdolnych aktorów będących zdecydowaną nadzieją naszego kina. Ambitny, konsekwentny, wytrwały i dążący do bycia coraz lepszym w tym, co robi.

Aktor pochodzi z rodziny artystycznej i od najmłodszych lat interesował się zarówno filmem, jak i muzyką. W 2015 roku wziął udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, otrzymując na nim prestiżowe Grand Prix i nagrodę „Złotego Tukana” za interpretację wybranego przez siebie utworu. W 2016 otrzymał również nagrodę Huwa Prossera za rolę w spektaklu „Diabeł, który…” na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Rabce.

Filmowo debiutował rolą w serialu TVN „Druga szansa”, gdzie wcielił się w postać Ksawerego Kryńskiego i od razu otrzymał za nią nominację do Telekamer 2017 (kat. Nadzieja Telewizji). Brał również udział w 3 edycji programu „Ameryka Express”.

Studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i teatralne w Łodzi, a od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał stypendium studenckie za wybitne osiągniecia. Przebojem wdarł się do świata filmu i kina, zachwycając sposobem wcielania się w postaci, które grał.

Filmografia tego młodego aktora obejmuje m.in. produkcje:

  • Filmowe: „Kładka”, „Soyer”, „Czuwaj”, słynna „Sala samobójców. Hejter”, „Wyzwanie”, „Polot”, „Chrzciny” i „Król dopaczy”
  • Serialowe: „Druga szansa”, „Ultraviolet”, „Kod genetyczny”, „Osiecka”, „Random”
  • A także etiudy szkolne: „Chain Glass”, „Chinese Husky”, „Gigant”, „Męczennicy”, „Fascinatrix”, „Tsantsa”

Wraz z Julią Wieniawą opublikował także swój singiel „Zabierz tę miłość” w 2021.

Na co dzień Musiałowski współpracuje z ZA – Agencją Aktorów i Realizatorów Filmowych.

Aktor prowadzi swój profil na popularnym Instagramie, gdzie regularnie obserwuje go dzisiaj ponad 110 000 followersów. W tym miejscu publikuje zdjęcia z planu filmowego, pracy, podróży, ale i własnego wolnego czasu, którym chętnie dzieli się ze swoimi odbiorcami.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł