Kim jest Mariusz Wach? [wzrost, waga, żona]

0
(0)

Mariusz Wach alias Wiking lub Waszka, to polski bokser zawodowy urodzony w Krakowie w 1979 roku. Pięściarz debiutował w wieku 26 lat w polskich Świebodzicach gdzie wygrał swoją pierwszą walkę z Denissem Meliksem reprezentującym Łotwę. Mariusz Wach mimo ukończonych 42 latach nadal jest aktywny na arenie bokserskiej a zapowiadane walki na polskim podwórku z gwiazdami takimi jak Szpilka czy Adamkiem przyciągają rzesze widzów.

Mariusz Wach – Kariera sportowa

Dobra passa Mariusza Wacha trwała od debiutu w 2005 roku aż do 2012 roku, podczas której pokonywał Białorusinów, Amerykanów, Rosjan a nawet jednego Kanadyjczyka Arthura Cooka. Dobry okres w karierze zakończyła walka w Niemczech w Hamburgu w 2012 roku, podczas której przegrał z wielokrotnym mistrzem świata ukraińskiej narodowości Vladimirem Klyczko. Mimo zgarnięcia ogromnej puli jaką było milion dolarów Wach zapłacił wysoką cenę za ten pojedynek – z powodu wykrycia niedozwolonej substancji został zdyskwalifikowany na ponad dwa lata. Następną walkę po tym sparingu zagrał dopiero w 2014, którą wygrał tak jak i 3 kolejne. Ostatnią przegraną walkę zagrał w 2020 roku w UK na Wembley Arena. Przed Wachem miejmy nadzieję, jeszcze wiele pojedynków a najbliższy jest zaplanowany na luty 2022 roku w Kanadzie z Muhamadovem . Z powodu restrykcji antycowidowych organizatorzy zdecydowali się przełożyć walkę na 19 lutego jednak z pewnością dojdzie do pojedynku. 

Mariusz Wach – doping

Wielu spekuluje nad tak dobrą karierą pięściarza, którzy na 36 pojedynków ma tylko 7 przegranych. Oliwy do ognia dokłada fakt, że Wach miał w przeszłości wykryte zakazane substancje podczas badań lekarskich. Po walce z Władimirem Kliczko, która przegrał w 2012 został przebadany na obecność dopingu – wynik był pozytywny, stwierdzono obecność sterydów a zawodnik został zdyskwalifikowany na prawie dwa lata. Siła charakteru nie pozwoliła się załamać Wachowi, który wrócił w 2014 wygrywając 4 kolejne walki pod rząd. Jednak ponownie w 2015 roku badania przed walką z rosyjskim wielokrotnym mistrzem Rosji Aleksandrem Powietkinem ponownie potwierdziły obecność zabronionych wspomagaczy. Pięściarz wyraził ubolewanie za każdym razem, mamy zatem szczerą nadzieję, że sytuacje te się nie powtórzą by nie psuć karierze tego utalentowanego boksera. 

Mariusz Wach – żona, syn 

Ze sportowcem przez 17 lat była związana Marta Zielińska, z którą doczekał się syna. Para nie miała ślubu. Pięściarz w wywiadzie z 2020 roku przyznał, że się rozstali ale nie ma problemu by móc się widywać z 12 letnim dziś Oliwierem, który także kocha sport. Latorośl Wacha trenuje piłkę nożną  Mariusz Wach wyznał, że do rozstania przyczyniła się jego kariera bokserska. Była partnerka nie jeździła na jego zawody, nie lubiła oglądać walk ponieważ bała się o ukochanego, spędzali ze sobą coraz mniej czasu. Wach jednak podnosi wysoko głowę i cieszy się, że rozstanie przebiegło pokojowo a z byłą dziewczyną i matką swojego syna jest w dobrych relacjach.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł