Kim jest Michał Chorosiński?

0
(0)

Michał Chorosiński to aktor urodzony w Warszawie w 1975 roku. Studia ukończył w 1999 roku na krakowskim PWST. Co ciekawe jego debiut był wcześniej niż ukończenie studiów – miał miejsce już w 1996 roku na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W udzielonym w 2018 roku w wywiadzie aktor przybliżył początki swojej fascynacji tym zawodem, które sięgają czasów podstawówki, przewijały się w liceum i pozwoliły ukierunkować przyszłą karierę i wybór studiów. 

Michał Chorosiński  ile ma dzieci?

Aktor wychowuje szóstkę pociech wspólnie z żoną, z którą jest od 20 lat (z jedną krótką przerwą). Posiadanie dzieci i ich wychowanie jest dla artysty jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. Twierdzi, że od zawsze chciał mieć dużą rodzinę a każdy maluch jest dla niego darem od Boga. Ważnymi rolami są dla Chorosińskiego nie tylko te filmowe ale głównie rola ojca, męża i opiekuna swojej rodziny. Głównym wrogiem obecnego społeczeństwa jest w jego przekonaniu konsumpcjonizm, rozwiązłość obyczajów i egoizm, który prowadzi do poszukiwania przyjemności i unikania obowiązków. Według aktora nie da się dbać w odpowiedni sposób o rodzinę i innych jeśli nie odrzucimy tych pokus.

Michał Chorosiński – zdrada jak pęknięty dzban przez który ucieka szczęście. 

Glęboko wierzacy artysta opowiedział o skazie na swoim pożyciu małżeńskim. Po drugim dziecku gdy wszyscy mieszkali w niewielkiej kawalerce i byli zajęci rozwijaniem swoich karier razem z żoną Dominiką Chorościńską (dawniej Figurską) zaczęli się od siebie oddalać. Brak wspólnie spędzonego czasu, wspólnych modlitw a także porywy młodości i środowisko artystyczne spowodowało przepaść w ich związku. Kryzys w małżeństwie nazwał popękanym dzbanem, który Pan Bóg zlepił na nowo. Historia ta musiała wywołać ogromny szok w życiu aktora ponieważ jego żona dopuściła się zdrady z innym mężczyzną, którego owocem był nieślubny syn. Chorościński przyjął jednak Dominikę ponownie i zaadoptował jej syna. Artysta jest przekonany, że jego związek uratowała wiara. Przedstawia rozterki, które miał w trakcie trudny chwil. Zastanawiał się co jest najważniejsze w małżeństwie między dwojgiem niedoskonałych przecież ludzi, którzy chcą być ze sobą przez całe życie i doszedł do wniosku, że najważniejsze to prowadzić się wspólnie do zbawienia. Nie ukrywa on swojej żarliwej wiary i uważa ją za swoją największą siłę i opokę w życiu. 

Michał Chorosiński  Filmy

Dorobek artystyczny aktora to z początku niewielkie role jak w „Ogniem i mieczem”, Adamie i Ewie, występował w wielu znanych polskich serialach typu Klan, „Samo życie” czy „Na wspólnej” oraz w M jak miłość, gdzie razem z przyszłą żoną grali młodą parę. Jego największym sukcesem jeśli chodzi o znaczenie granej postaci to rola w serialu „Lombard. Życie pod zastaw” w którym wciela się w Wiktora Ratajczaka. Angaż ten jest też jego najwyżej ocenianym na portalu filmweb. Być może aktor jeszcze czeka na swoją przełomowa rolę a jeśli nie – grunt to robić to co się lubi i nie przejmować się opiniami innych.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł