Najlepsze filmy z Brucem Willisem- za co je kochamy?

0
(0)

Za co kochamy filmy z Brucem Willisem, jeśli nie ze względu na obecność jednej z największych gwiazd kina akcji? Walter Bruce Willis to nie tylko aktor, ale też producent filmowy i muzyk. Każdy sympatyk mocnych emocji na ekranie kojarzy z pewnością nowojorskiego policjanta Johna McClane’a. Mowa tu oczywiście o postaci z filmu Szklana Pułapka, który zaowocował wielkim przełomem w karierze Bruce’a i niezliczonymi nagrodami. Trzeba wiedzieć, że życie zawodowe tego amerykańskiego aktora nie było samymi sukcesami. Miał gorsze i lepsze chwile nim stał się ikoną światowego kina. Również obecnie coraz mniej wartych uwagi tytułów z udziałem Willisa serwuje nam kinematografia. Wierzymy jednak, że to nie koniec ery kultowego aktora a wiarę tą przywraca choćby thriller Glass z 2019 roku. Filmy z Brucem Willisem wciąż się pojawiają. Dowodzi to jedynie temu, że aktor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na ekranie. Co więcej- z tego co można zaobserwować, wcale nie ma w najbliższym czasie takiego zamiaru. 

Bruce Willis urodził się 19 marca 1955 roku. W tym momencie ma zatem 66 lat i może poszczycić się jednym z największych dorobków w zakresie filmowych sukcesów. Jest laureatem dwóch Złotych Globów, Złotych Malin, nagrody Emmy a także został uhonorowany Orderem Sztuki i Literatury. Jakie filmy z Brucem Willisem przyniosły mu największy rozgłos i zapewniły pozycję lidera światowego kina? Przyjrzymy się 3 najbardziej znanym tytułom.

  1. Szklana Pułapka.

Pozycja, którą już wcześniej wspomnieliśmy. Nie sposób bowiem omawiać postaci Bruce’a nie mówiąc o jednym z najbardziej ikonicznych filmów, w których brał udział. Można by zaryzykować stwierdzenie, że to Szklana Pułapka stworzyła nam postać takiego Willisa, jakiego znamy. Rok 1998, czyli moment premiery filmu był niezwykłym przełomem w karierze wschodzącej gwiazdy.

  1. Szósty zmysł.

Rola Malcolma, którą przyszło odegrać Willisowi w tym filmie nie należała do łatwych. Było w niej dużo do popsucia, tym bardziej bezbłędnie wcielający się w dziecięcego psychologa Bruce podbił serca widzów tym, jak oddał emocje, relacje międzyludzkie i stworzył otoczkę człowieka prawdziwie cierpiącego i odkupującego dawne winy z całą jego goryczą istnienia. 

  1. Pulp Fiction.

Jet to film kryminalny, można by rzecz gangsterski w reżyserii samego Quentina Tarantino. Willis wystąpił w roli Butch’a Coolidge’a, cenionego boksera. Pewnego dnia dostaje on propozycję nie do odrzucenia dotyczącą jego walki. Nie tylko przystaje na nią, ale postanawia upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, co kończy się fiaskiem a jego życie staje się zagrożone. Resztę musicie zobaczyć osobiście na ekranie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł