Najlepsze filmy z Sylvestrem Stallone

0
(0)

Sylester Stallone, a właściwie Michael Sylvester Gardenzio Stallone urodził się w Nowym Jorku w 1946 roku. Jest uznawany za światową ikonę Hollywood. Nie bez powodu, jest to amerykański aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Międzynarodową sławę przyniosły mu rolę w filmach takich jak Rocky czy Rambo. Jego filmografia zawiera jednak ponad 70 potężnych tytułów. Przygotowaliśmy ranking, żebyście mogli poznać najlepsze filmy z Sylvestrem Stallone. Choć filmy są dość stare to z pewnością wciąż znajdą uznanie u fanów filmów akcji a także science fiction. Niektórzy zarzucają im monotonność, choć naszym zdaniem niesłusznie. Sprawdźcie sami przygotowane pozycje i przekonajcie się. 

  1. Rocky.

Jest to niewątpliwie legenda znana przez wszystkich miłośników sztuk walki a także samego Sylvestra Stallone. Film w reżyserii Johna G. Avildsena wyszedł w roku 1976 a nadal nie traci na popularności. Ciekawostką, o której trzeba wspomnieć jest to, że scenariusz do tego filmu napisał sam Stallone. Sprzedał go tylko pod warunkiem, że sam będzie mógł w nim wystąpić. Rocky to cała seria filmów nagrodzona trzema Oskarami. 

  1. Rambo.

Film opowiada o weteranie wojny w Wietnamie, w którego wciela się nikt inny jak Sylvester Stallone. Pierwszą odsłoną tej serii była Pierwsza Krew, która ukazała się w 1982 roku. W późniejszych latach wyszły jeszcze: Rambo: Pierwsza Krew część 2, Rambo 3, John Rambo i Rambo: Ostatnia krew.

  1. Człowiek Demolka.

Premiera odbyła się w 1993 roku. Jest to film z gatunku science fiction. Skazani na hibernację bohaterowie nagle budzą się roku 2032 w świecie nieznającym przemocy. Film warto zobaczyć ze względu właśnie na tą ciekawą wizję przyszłości, zwłaszcza, że rok 2032 nie wydaje się już obecnie tak odległy. W tym filmie Sylwester Stallone wciela się w sierżanta Johna Spartana i gra u boku Sandry Bullock.

  1. Cobra.

Jest to kryminał, do którego scenariusz napisał znów sam Stallone. Ponownie wciela się on w główną rolę, czyli bezkompromisowego policjanta Cobretti’ego. Musi on uratować Ingrid (Brigitte Nielsen) przed zagrożeniami, które niesie sekta. Premiera odbyła się w 1986 roku. 

  1. Wyścig Śmierci.

Podobnie jak w przypadku Człowieka Demolki akcja rozgrywa się w przyszłości, tym razem jednak dość niedalekiej. Fabuła jest dość krwawa- świat przedstawiony w filmie zafascynowany jest krwawymi wyścigami, w których specjalne punkty zdobywa się za potrącanie pieszych. Jednym z kierowców jest właśnie Sylvester Stallone. Akcja rozkręca się, gdy ktoś próbuje przerwa mu tę brutalną zabawę. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł