Patek Philippe – czas to pieniądz czasem dosłownie!

0
(0)

Patek Philippe to założone w Szwajcarii przedsiębiorstwo produkujące luksusowego zegarki i zegary. Firma posiada długą tradycję bo istnieje już od 1839 roku czyli od ponad 183 lat co czyni ją jedną z najstarszych firm produkujących zegarki na świecie! Szacuje się, że Patek Philippe do 2018 roku wyprodukowało 62 tysiące produktów a ich przychód na 1,5 biliona dolarów amerykańskich. 

Historia firmy:

Mówi się, że gdziekolwiek Polacy się nie pojawią tam przywożą ze sobą jakość, gotowość do ciężkiej pracy i pomysłowość. Jest w tym ziarnko prawdy zwłaszcza w kontekście historii firmy Patek Philippe bowiem została ona założona właśnie przez Polaków! Dwóch imigrantów Antoni Patek (który brał też udział w powstaniu listopadowym i pewnie z tego powodu zmuszony był do emigracji) i jego czesko-polski przyjaciel Franciszek Czapek założyli biznes, w którym oprawiali w ramy gotowe mechanizmy zegarów, malowali i ozdabiali patriotycznymi hasłami co zapewniło im klientelę wśród polskich emigrantów. Z czasem przyjaciele się rozeszli a Patek związał swoją firmę z Andre Philippe, który przedstawił mu autorski wynalazek mechanizmu naciągowego i w 1851 roku zmieniono nazwę na Patek Philippe. Panowie wystawili swoje produkty na wystawie w Londynie co zaowocowało ogromnym sukcesem i setkami zamówień między innymi od samej brytyjskiej Królowej Wiktorii i Króla Alberta, duńskiej królowej i włoskich książąt. Od tego czasu firma przeszła wiele zmian nazw i właścicieli a ostatnią była zmiana nazwy firmy w 1932 roku po wykupieniu jej przez ród Sternów, którzy są właścicielami do dzisiaj. 

Czy firma jest dostępna w Polsce? 

Jedynym oficjalnym dystrybutorem firmy w Polsce jest W.Kruk. Zakupu można dokonać na stronie internetowej lub wybrać się do salonu W.Kruk znajdującego się przy hotelu Raffles Europejski na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na miejscu specjalnie przeszkoleni konsultanci pomogą dobrać jeden z kilkunastu dostępnych modeli między innymi: Calatrava , Aquanaut, Nautilus Complications czy Twenty-4. Zegarki tej marki to dość duża inwestycja na lata dlatego warto doglębnie przemyśleć swój wybór przed dokonaniem zakupu. 

Dlaczego warto wybrać właśnie Patek Philippe? 

Zegarki tej marki dochodzą do kilku milionów dolarów. Pisały historię światowego zegarnictwa wprowadzając najnowocześniejsze patenty. W 1933 roku ustanowiono rekord konstruując model z 24 funkcjami. Sprzedano go w 1999 roku H. Gravesowi za 11 milionów dolarów a już 13 lat później na aukcji sprzedano go ponownie za bajońską sumę 24 milionów. Jest to dowodem na to, że zegarki te z czasem mogą przynieść właścicielowi zysk. Oprócz niezwykłej jakości zegarków są też one produkowane nadal tradycyjnie. Mimo, że jest to ogromne przedsiębiorstwo nadal produkuje się modele z ręcznie malowanymi zegarkami. Jest też ogromny wybór od platynowych zegarków ze skórą krokodyla za kilka milionów możemy też znaleźć modele za kilka tysięcy a wszystkie będą sygnowane nazwą i ponadczasową jakością wykonania.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł