Silniki spalinowe a zmiany na przestrzeni lat

0
(0)

Silniki spalinowe zmieniły sposób funkcjonowania milionów ludzi i pozwoliły na usprawnienie transportu. Wśród różnych marek zajmujących się produkcją silników, znajduje się również firma DEUTZ, która wytwarza swoje produkty nieprzerwanie od 1864 roku. Co warto wiedzieć na temat silników jednego z wiodących, niezależnych producentów, zajmujących się produkcją silników do profesjonalnych zastosowań?

Rozwój technologii – chłodzenie różnymi metodami

Na efektywność pracy silnika wpływa wiele czynników. Jednym z nich, jest odpowiednie chłodzenie. Wśród różnych metod chłodzenia znajduje się m.in. chłodzenie powietrzem, chłodzenie powietrzem i olejem, a także chłodzenie cieczą. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom możliwe jest produkowanie silników o różnych parametrach. Wraz z rozwojem technologii oraz dzięki szukaniu innowacyjnych rozwiązań, producenci byli w stanie stworzyć serię niezwykle wydajnych, bezawaryjnych silników, oznaczonych literami TCD. Modele z tej serii cieszą się niesłabnącą popularnością i uznaniem użytkowników.

Zastosowanie silników spalinowych

Pierwszym skojarzeniem, które zwykle łączy się z silnikami spalinowymi, są samochody. Warto jednak mieć świadomość, że w przypadku silników marki DEUTZ, wykorzystywane są przede wszystkim w rozwiązaniach przemysłowych. Jednostki napędowe DEUTZ znajdują zastosowanie między innymi w:

  • koparkach oraz innych maszynach budowlanych,
  • wiertnicach,
  • agregatach prądotwórczych,
  • ładowarkach,
  • maszynach rolniczych,
  • maszynach górniczych,
  • jednostkach pływających 

Potwierdzeniem wyjątkowej jakości, którą marka DEUTZ oferuje swoim klientom, jest popularność jej silników. Wiele znanych marek zdecydowało się na produkty właśnie tej firmy.

Jaka jest misja koncernu DEUTZ?

Od 1864 roku, dużo się zmieniło. Obecnie DEUTZ zatrudnia ponad 5500 pracowników i jest reprezentowany w 130 krajach. Głównym celem marki, jest obecnie dostarczanie jak najskuteczniejszych systemów napędowych. Warto dodać, że marka stara się respektować normy związane z ochroną środowiska, ograniczając emisję szkodliwych substancji. 

Osoby, które są zainteresowane dokładniejszym poznaniem filozofii koncernu oraz jego oferty, powinny skontaktować się z przedstawicielami firmy. Przedstawiciel, np. w postaci firmy BTH, będzie w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące oferty oraz doradzić, na które silniki DEUTZ warto zwrócić uwagę. Należy pamiętać, że różne modele powstały z myślą o różnych zastosowaniach. Dlatego też, przed zakupem konkretnych modeli, dobrze jest dokładnie określić swoje potrzeby, związane z użytkowaniem silnika. Dzięki temu dużo łatwiej będzie wybrać urządzenie, które spełni oczekiwania w kwestii parametrów technicznych, eksploatacji i utrzymywania silnika w odpowiedniej kondycji. Silniki DEUTZ nie bez przyczyny od lat są dostępne na rynku. Jeżeli więc komuś zależy na jakości i efektywności, przy jednoczesnym minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko, to zakup silników marki DEUTZ, może okazać się dobrym wyborem. 

Materiał Partnerski

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł