Słuchawki Bose – amerykańska jakość?

0
(0)

Najpopularniejsze propozycje Bose

Słuchawki Bose od lat pozycjonowane są jako jedne z najlepszych w swojej klasie. Niezależnie od tego, czy mowa o najwyższej półce, czy raczej propozycjach skierowanych do masowego odbiorcy, Bose zawsze jest w stanie zagwarantować jakość adekwatną do ceny. Wśród obecnie oferowanych produktów znajdują się nawet… zestawy słuchawek lotniczych. Trzon sprzedaży stanowią jednak słuchawki bezprzewodowe, szczególnie douszne.

Bezprzewodowe, douszne słuchawki Bose

Seria Bose Earbuds to kompaktowe słuchawki douszne. Ich główną zaletą jest bezkompromisowa jakość dźwięku, przez co łatwo zapomnieć o fakcie, iż są to modele douszne. Aktualnie oferowana wersja Sport Earbuds może pochwalić się 5 godzinami działania na jednym ładowaniu. Wiele osób podkreśla wygodę noszenia Sport Earbuds. Nieco dłużej działają słuchawki Bose QuietComfort Earbuds – około 6 godzin. Podobnie jak wersja sportowa, także QuietComfort są odporne na pot i warunki pogodowe – deszcz i śnieg. Earbudsami steruje się dotykowo, wszystko jest intuicyjne.

Bose – nauszne słuchawki

Najpopularniejsze słuchawki amerykańskiego producenta to z pewnością QuietComfort 35 II. Z łatwością znajdują nowych nabywców, nawet pomimo stosunkowo wysokiej ceny – około 1500 złotych. Czas pracy na jednym ładowaniu to aż 20 godzin, więc bez problemu wystarczą na podróże… na inne kontynenty. Technologia ANC (Acoustic Noise Cancelling) do minimum redukuje hałas napływający z otoczenia. To rewolucyjny sposób, znacznie wyprzedzający zwykłe wygłuszanie. Za jego rozwój odpowiada w największym stopniu… właśnie firma Bose. Inni producenci są daleko w tyle za ANC. Na czym ta technologia polega? Jest to emitowanie przez słuchawki ,,lustrzanego” dźwięku do tego napływającego z zewnątrz. W ten sposób, dzięki przeciwnej fazie, dźwięki nawzajem na siebie nachodzą, w konsekwencji zmniejszając poziom hałasu. Rozwiązanie brzmi jak technika rodem z Science-Fiction, jednak jej początki sięgają… połowy XX wieku. 

Inne ciekawe propozycje

Ciekawą propozycją są… okulary przeciwsłoneczne Bose. Mają one wbudowany system audio, dzięki czemu możliwe jest dyskretne słuchanie muzyki… bez słuchawek w uszach. Bez problemu można wykorzystać okulary Bose także do rozmów. Na samym końcu warto wspomnieć o topowym modelu słuchawek zza oceanu – Bose QuietComfort 45. 24 godziny słuchania na jednym ładowaniu, regulowany korektor dźwięku czy ANC sprawiają, że jest to marzenie każdego mobilnego melomana. Co ciekawe, jest to funkcja możliwa do wyłączenia, można więc swobodnie słuchać otoczenia.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł