W Tyle Wizji w telewizji od 2016.21

0
(0)

W Tyle Wizji to polski program publicystyczno- satyryczny emitowany na antenie TVP Info. Zawiera dwie części- główną o tytule powyżej i dodatek w postaci W tyle wizji extra. Program główny emitowany jest od poniedziałku do soboty o godzinie 21.50 i trwa około 35 minut. Zaraz po nim następuje W tyle wizji extra, który zazwyczaj trwa około 15 minut, choć niektóre odcinki przedłużają się nawet do 30. 

Zamysł programu.

W tyle wizji to program poświęcony najważniejszym wydarzeniom dnia. W odróżnieniu do standardowych wieczornych wiadomości jego formuła nie jest tak oficjalna i treściwa. Informacje podawane widzom są jak najbardziej na czasie, wiarygodne i ważne, lecz przekazywane w nieco prześmiewczy sposób. Jacek Łęski, czyli obecny prowadzący programu najpierw zwięźle i rzetelnie wprowadza widzów w omawiany temat, po czym rozmowa ze współprowadzącymi nabiera luźniejszego charakteru. Tu jest miejsce na żartobliwe często uwagi i spostrzeżenia. Ważnym punktem jest również czytany przez prowadzącego wiersz satyryczny. Nie braknie miejsca na komentarze widzów, śledzenie Twittera czy poboczne tematy. Bezpośrednio po emisji głównego programu od 2016 roku możemy też zobaczyć dodatek W tyle wizji extra, gdzie omawiany jest jeden konkretny temat a uwaga skupia się tu głównie na komentarzach i wiadomościach od widzów. 

Tyle samo sukcesów, co kontrowersji.

Choć W tyle wizji nie wyprzedziło nigdy konkurencyjnych programów o podobnym zamyśle, to wyniki oglądalności wciąż były wyjątkowo zadowalające i nie odstawały szczególnie od czołówki tego typu programów. Omawiane wiadomości miały głównie charakter polityczny, w związku z czym nie obyło się też bez personalnych wycieczek do naszego rządu. Tak samo jak wadziło to politykom, tak samo uwielbiane było przez odbiorców. Jak można się łatwo domyślić Ci, którzy poczuli się bardziej dotknięci nie omieszkali krytykować formuły programu a nawet podejmować dalszych kroków. W lutym 2019 roku pojawiła się nawet oficjalna skarga do Krajowej Rady Telefonii i Telewizji złożona przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Wstawił się on za Rafałem Pankowskim, na którym to podczas jednego ze styczniowych wieczorów 2019 roku Rafał Ziemkiewicz nie pozostawił suchej nitki. To jednak nie stonowało satyrycznych prowadzących, którzy postanowili nie dać nałożyć sobie cenzury. Cały zamysł programu oraz skala jego sukcesu zawdzięczana była tej kontrowersji, która jak wiadomo, sprzedaje się najlepiej. Jeśli ktoś ma ochotę nadrobić nieco materiałów to każdy z nich dostępny jest na stronie portalu TVP.Info.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł