Więcej za mniej

5
(1)

Czy można zaoferować kierowcom znakomicie wyposażonego, praktycznego SUV-a, który jest jednocześnie atrakcyjny wizualnie i przystępny cenowo? BAIC Beijing 5 jest dobrym przykładem takiej „mieszanki”

Jedną z pierwszych rzeczy, którą zauważymy patrząc na ten samochód, jest jego gustowne, dwukolorowe malowanie. Każda wersja kolorystyczna łączona jest z czarnymi dachem i słupkami.  Uzyskanie takiej „kombinacji” jest trudniejsze w produkcji i zajmuje więcej czasu niż klasyczny jeden kolor nadwozia. Z tego powodu wielu producentów nie stosuje tego rozwiązania lub wprowadza je na listę płatnych opcji. Beijing 5 oferuje to w standardzie.

Kolejnym rozwiązaniem uatrakcyjniającym wizualnie tego SUV-a jest mnogość czarnych tworzyw na progach, nadkolach i zderzakach, dzięki czemu samochód wydaje się optycznie lżejszy i bardziej dynamiczny. Charakterystycznym wyróżnikiem modelu jest nietuzinkowy wzór przedniego zderzaka, na którym niewielkie romby w kolorze nadwozia mieszają się z jego czarną  powierzchnią w dolnej części. Projektanci starannie ukryli reflektory w zderzakach. Kolejnym zabiegiem upiększającym  nadwozie jest seryjny montaż 19-calowych felg aluminiowych.
Uważny obserwator szybko dostrzeże jeszcze jeden smaczek stylistyczny: konstrukcja spojlera tylnego, która zaskakuje wyglądem i pomysłowością. Standardem w modelu Beijing 5 są również dynamiczne kierunkowskazy – rozwiązanie stosowane dotychczas głównie w modelach wyższej klasy.

W czarnym dachu każdego egzemplarza modelu Beijing 5 zgrabnie osadzono dużych rozmiarów panoramiczny szklany dach, dzięki któremu wnętrze jest lepiej doświetlone i sprawia wrażenie bardziej przestronnego. Równie dobre wrażenie robią sportowe przednie fotele ze zintegrowanymi zagłówkami, pokryte materiałem ze skóry ekologicznej. Kubełkowe kształty foteli, wybrzuszenia na wysokości łopatek, lędźwi i ud podnoszą komfort jazdy oraz zapewniają lepsze trzymanie boczne w dynamicznie pokonywanych zakrętach. Wysmakowane detale, w postaci żółtych przeszyć na fotelach, zupełnie płaska podłoga w kabinie czy regulowany kąt oparcia tylnej kanapy dopełniają pozytywnego wrażenia.

Ale to nie wszystko. Szczególnie podczas jazdy w mieście kierowca doceni dwusprzęgłową skrzynię biegów 7DCT, obsługiwaną poprzez poręczną dźwignię przywodzącą na myśl wolant samolotu. Przed nią, na wysokości łokcia kierowcy, zaaranżowano sprytną wnękę służącą do indukcyjnego ładowana smartfona. Pod szerokim i wygodnym podłokietnikiem znajdziemy pojemny, chłodzony schowek.

BAIC Beijing 5 jest gotowy na każdy scenariusz podróży. 12 czujników ultradźwiękowych, 5 kamer oraz wiele innych rozwiązań wspierają kierowcę w bezpiecznej i komfortowej jeździe. Wzorowy poziom bezpieczeństwa biernego został potwierdzony w niezależnych testach bezpieczeństwa C-NCAP, w których Beijing 5 uzyskał wynik 89,1%, a tym samym maksymalny wynik pięciu gwiazdek.

Cena Beijing 5 od marki BAIC auto jest kusząca na tle samochodów podobnej klasy – 127 900 zł. Zwłaszcza,  że  wszystkie wymienione wyżej rozwiązania oferowane są w standardzie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł