Za co kochamy filmy z Denzelem Washingtonem?

0
(0)

Denzel Hayes Washington to amerykański aktor, choć również bywa w niektórych produkcjach reżyserem, scenarzystą i producentem. Jest jednym z najbardziej nagradzanych ludzi w świecie filmowym. Zdobył aż dwie Nagrody Akademii Filmowej i dwa Złote Globy. Otrzymał też Oskara dla Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego. Dlaczego tak bardzo kochamy filmy z Denzelem Washingtonem? Rzadko zdarza się, aby jedna osoba zdobyła tyle nagród o tak wielkim prestiżu. Jest znany nie tylko w swoim kraju, ale na całym świecie ze względu na popularność i sukces produkcji w jakich wystąpił. Przygotowaliśmy ranking najbardziej znanych w Polsce filmów z jego udziałem wraz z krótkimi opisami. Filmy z Denzelem Washingtonem wydają się już teraz być legendarne.

  1. Filadelfia.

Bardzo znany film, jakim jest Filadelfia porusza temat dyskryminacji chorych na AIDS. Denzel Washington gra w nim u boku Toma Hanksa. Film zdobył 2 Oskary, 8 innych nagród oraz 11 nominacji. Premiera odbyła się w 1993 roku. 

  1. Człowiek w ogniu.

Człowiek w ogniu miał premierę w 2004 roku. Jest to remake filmu z 1987 roku. Denzel Washington gra tutaj główną rolę. Akcja dzieje się w Meksyku. Były agent CIA zostaje ochroniarzem małej dziewczynki, która pewnego dnia zostaje uprowadzona. Celem mężczyzny staje się zemsta. Film wyreżyserował Tony Scott.

  1. Malcolm X.

W filmie Malcolm X Denzel Washington wciela się ponownie w główną rolę. Jest to dość stary film, ponieważ z 1992 roku. Choć dramat, to wyjątkowo pozytywny. Tytułowy Malcolm nie ma łatwego życia. Głównym wątkiem jest jednak walka o prawa czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych.  Rola w tym filmie również przyniosła Denzelowi nominację do Oskara, choć ostatecznie nie zdobył nagrody. 

  1. Huragan.

Obowiązkowa pozycja na liście do obejrzenia wszystkich miłośników sportów walki. Denzel Washington wciela się w Cartera, boksera u szczytu kariery. Warto wspomnieć, że jest to film biograficzny i opiera się na życiu boksera Rubina Cartera. Reżyser skupia się głównie na wydarzeniach 1966-1985. Carter zostaje oskarżony o potrójne morderstwo po czym skazany na potrójne dożywocie. Czy słusznie- zobaczcie sami i obejrzyjcie film.

  1. Dzień próby.

Dzień próby z 2001 roku opowiada o duecie, który zna każdy fan tego typu produkcji. Denzel Washington wciela się w glinę z wydziału narkotykowego. Ciężko powiedzieć, żeby jego metody śledcze były konwencjonalne. Opierają się na korupcji i nielegalnych posunięciach. Dlatego też kiedy dostaje partnera, którego ma podszkolić i otoczyć opieką, ten staje się dla niego nie lada utrapienie.  Partnera gra Ethan Hawke.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł