Zarosty męskie – aktualne trendy 2022.

0
(0)

Zarost u mężczyzn przeżywa w ostatnich latach prawdziwy renesans. Zadbana, gęsta broda stała się symbolem męskości, powrotu do korzeni. Ma nadawać posiadaczowi charakterystyczny vibe niczym z samej głębi lasu- atut ten wiązany jest bowiem wizerunkiem drwala. Moda na styl wzorujący się na tej postaci pojawiła się już około 2014 roku a wraz z nią wzrosła popularność zarostu. Nie tylko potężna broda jest jednak popularna w tych czasach- również delikatne owłosienie na twarzy w różnych wariantach jest bardzo atrakcyjne. Przyjrzyjmy się aktualnym trendom.

Zarosty męskie- jak wybrać odpowiedni do twarzy?

Rodzajów zarostu jest aktualnie mnóstwo. Oprócz kierowania się modą, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na dopasowanie konkretnego modelu brody do naszej twarzy. Panowie o okrągłej lub nieco kwadratowej twarzy najkorzystniej wyglądają w długiej bródce z mniej wydatną górą. Optycznie wydłuża to twarz. Dokładnie odwrotnie będzie, gdy nasza twarz jest pociągła i nieco prostokątna- krótsza brudka i uwydatniony zarost po bokach skoryguje nasze rysy. Tak naprawdę jednak ciężko będzie nam samemu dopasować odpowiedni rodzaj, jeśli dopiero zaczynamy przygodę. Wyhodowanie porządnej brody zajmuje sporo czasu- szkoda byłoby tracić go na błędy nowicjusza. Warto więc udać się do specjalisty. W ostatnich latach bardzo popularny stał się zawód barbera i w większych miastach bez problemu odnajdziemy profesjonalny salon. Usługa porównywalna jest do wizyty u fryzjera, więc jest na każdą kieszeń. Profesjonalista dobierze nam kształt idealny do twarzy i zaopiekuje się naszym zarostem, gdy już go wyhodujemy. 

Zarosty męskie- aktualne trendy.

Ciężko wymienić wszystkie spotykane rodzaje strzyżeń. Do tych najpopularniejszych w ostatnich miesiącach należy z pewnością klasyczna, pełna broda, czyli właśnie w stylu drwala. Następnie mamy brodę Balbo- jest to połączenie brody i wąsów z gładkimi policzkami. Modne znów stały się też bokobrody. Broda Verdi jest mniej spotykana ze względu na trudność zapuszczenia i utrzymania, lecz szalenie pożądana. To pełny, gęsty i długi zarost zarówno na brodzie, policzkach jak i wąsach. Oczywiście niezmiennie ceniony jest delikatny, standardowy, równomierny zarost na twarzy- prosty w utrzymaniu i robiący się praktycznie ,,sam”. Dla odważniejszych panów jest jeszcze kilka mniej standardowych propozycji, które można przejrzeć w internecie na zdjęciach, by łatwiej sobie je zwizualizować. Oczywiście nic nam po bujnym zaroście i modnym strzyżeniu, jeśli nasza broda będzie zaniedbana. Kluczowa jest codzienna, świadoma pielęgnacja. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł