Golenie penisa – jak to zrobić i na co uważać?

0
(0)

Idealnie gładki i nieporaniony maszynką penis? To coś, co zdecydowanie podoba się kobietom (i nie tylko)! Jak jednak zadbać o prawidłową depilację tak wrażliwej strefy i przy tym nie pociąć się, nie podrażnić i nie doprowadzić do katastrofy? Sprawdź, jak się przygotować do tej „operacji”, o czym pamiętać i na co musisz zwrócić uwagę. Podpowiadamy!

Golenie penisa krok po kroku

Higiena miejsc intymnych to dzisiaj podstawa i choć nie każdy Ci to powie, to gładkiego penisa docenia większość partnerów, zarówno po damskiej, jak i męskiej stronie. Koniec poplątanych i spoconych włosów, które wplątują się między zęby (tak, tak!), estetyka na najwyższym poziomie, i gładkość, której chce się dotknąć. Sam widzisz, że golenie ma znaczenie!

Jak wykonać golenie penisa i jak się do tego przygotować?

  • Niezbędne akcesoria, które musisz przygotować: trymer (specjalna, wielofunkcyjna strzyżarka dla mężczyzn) lub zwykła, elektryczna maszynka do golenia. Nie zaleca się ryzykowania z jednorazowymi maszynkami – wrażliwe miejsce zdecydowanie łatwiej jest nimi zaciąć. Dalej: olejek do golenia zamiast pianki! Przy olejku widzisz, co robisz, a pianka wszystko zasłania – w tej części ciała lepiej nie ryzykować golenia na tzw. czuja.
  • Przed właściwym goleniem przytnij owłosienie, które jest najbujniejsze, dzięki temu nie będzie Ci się plątać między palcami i przeszkadzać w dalszej części „operacji”. Takie przycięcie nie zapcha również maszynki, kiedy już zejdziesz niżej.
  • Weź ciepły prysznic przed goleniem – to pozwoli zmiękczyć włosy i sprawi, że będzie Ci się je cięło o niebo wygodniej
  • Wykorzystaj olejek do golenia – nawilżysz nim skórę
  • Jeśli masz maszynkę z kilkoma rodzajami ostrzy, wybierz tę, której nakładka sięga najbliżej skóry
  • Przed goleniem na gładko maksymalnie napnij skórę tak, żeby obszar który będziesz golić, był całkowicie gładki. Ta prosta czynności sprawi, że ogolisz się szybciej i o wiele dokładniej.
  • Nie spiesz się i nie daj się zwieść rutynie! Zawsze patrz, co robisz i goląc zarówno okolice penisa, jak i jąder, bądź bardzo uważny. Nie przyspieszaj, lepiej wolniej a na spokojnie.
  • Z góry załóż, że zajmie Ci to trochę czasu i po prostu się do tego przygotuj.
  • Po goleniu dokładnie opłucz całą okolicę zimna wodą. To pozwoli zamknąć pory i uchroni Cię przed wrastaniem odrastających z czasem włosków w powierzchnię skóry.

Ciekawostka: na drugi lub trzeci dzień po goleniu warto użyć peelingu (nawet damskiego, delikatnego) i przemasować nim depilowany obszar. Skóra zrobi się przyjemniejsza w dotyku i nie będzie swędziała, co z pewnością ma dla Ciebie znaczenie.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł