Białe włosy męskie- jak to osiągnąć?

0
(0)

W ostatnich latach totalnym hitem stały się najróżniejsze kolory na głowie. Moda na farbowane włosy najpierw przeważała u kobiet, szybko jednak przekonali się do niej również faceci. Wraz z tym trendem wyjątkowo pożądane stały się włosy o jak najjaśniejszym odcieniu. Kobiety najczęściej decydowały się na platynę a także pokochały siwe odcienie. U mężczyzn sprawa wyglądała podobnie, lecz z czasem dużo popularniejsze stały się biele. Trzeba przyznać, że białe włosy męskie wyglądają zupełnie obłędnie i zupełnie odmieniają wygląd posiadacza.

Białe włosy męskie- czy są dla każdego?

Niestety nie każdy jest w stanie uzyskać biel na swojej głowie. Na pewno dużo łatwiej będą miały osoby o jaśniejszym obecnym kolorze. Jeśli mamy bardzo ciemny kolor na pewno będzie potrzeba kilku podejść do rozjaśniania z odstępami na regenerację włosów- inaczej najprawdopodobniej je doszczętnie spalimy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że każde rozjaśnianie coraz mocniej wyjaławia włosy. Już po jednym takim zabiegu istnieje ryzyko, że zaczną one inaczej reagować na następne rozjaśnianie czy późniejsze farbowania. Włosy mogą zacząć inaczej przyjmować rozjaśniacz i stworzą się nierównomierne plamy. Podobnie jeśli chodzi o nakładanie farby- takie jałowe włosy mogą zaskoczyć nas nawet zupełnie innym kolorem niż ten, który nałożyliśmy. Specjalista oceni kondycję włosa, ilość potrzebnych sesji i w razie problemów będzie wiedział jak zareagować, by ratować naszą fryzurę. 

Białe włosy męskie- jak uzyskać efekt i czego się wystrzegać?

Przede wszystkim nie róbcie tego w domu. Domowe rozjaśnianie nie jest nigdy najlepszym pomysłem a już na pewno nie o tyle tonów. To bardzo inwazyjny zabieg, nieumiejętnie wykonany może poskutkować wykruszeniem znacznej ilości włosów i zupełnym spaleniem reszty. Im ciemniejsze włosy mamy aktualnie tym więcej podejść potrzebujemy, by zejść z koloru- doświadczony fryzjer oceni ilość potrzebnych sesji i odstępy czasowe na regenerację po poprzednim zabiegu. Nie ma co się spieszyć, jeśli chcemy zachować włosy na głowie. Następnie w zależności od oczekiwanego efektu i stopnia, do jakiego udało nam się rozjaśnić włosy fryzjer dobierze toner bądź poleci nam jedynie płukankę, która ochłodzi odcień jeśli osiągnęliśmy wystarczająco jasny odcień. Nasza fryzura jest wreszcie gotowa. To zdecydowanie rodzaj fryzury wymagający wyjątkowej cierpliwości. Reszta należy do nas. Trzeba bowiem pamiętać, że tak jasne włosy będą miały tendencję do żółknięcia, bo jasne tonery i płukanki bardzo szybko się wypłukują. Będziemy musieli więc dość często pozbywać się żółtego odcienia w domu przy pomocy srebrnej płukanki. 

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł