Jak ćwiczyć i jak są zbudowane mięśnie przedramion?

0
(0)

Czy wiesz, że mięśnie przedramion odgrywają niezwykle ważną rolę w Twoim życiu? To właśnie dzięki ich pomocy jesteś w stanie pisać, nosić zakupy, otwierać kluczem zamek, a także wykonywać większość ćwiczeń. Choć ta grupa mięśni jest zazwyczaj pomijana podczas treningu to jednak uważniejsze przyjrzenie się budowie przedramion i regularne stymulowanie ich wzrostu jest niezbędne do prawidłowej rozbudowy sylwetki. Zobaczmy jak są zbudowane nasze ręce i jakie ćwiczenia warto wykonywać! 

Mięsnie przedramion – budowa 

Mięśnie przedramion możemy podzielić na 3 główne grupy – przednią, boczną, a także tylną. W grupie przedniej, czyli dłoniowej znajdują się zginacze, czyli najsilniejsze mięśnie w grupie, dodatkowo do jej warstwy powierzchniowej zaliczamy m. in. mięsień nawrotny obły, zginacz promieniowy nadgarstka, dłoniowy długi, zginacz łokciowy nadgarstka. Grupa boczna zawiera w sobie takie mięśnie jak ramienno- promieniowy, a także odwracacz. Grupa tylna zaś to mięsień prostownik palców, prostownik palca małego, odwodziciel długi kciuka, prostownik długi kciuka i mięsień prostownik wskaziciela.

Jak ćwiczyć mięśnie przedramion? 

Mięśnie przedramion wymagają treningu maksymalnie 2 razy w tygodniu, ponieważ w dużej mierze są angażowane podczas wykonywania ćwiczeń na inne partie ciała. Podstawowym ćwiczeniem na przedramiona jest unoszenie krzesła w pozycji leżącej. Leżąc na brzuchu łapiemy za krzesło wyprostowanymi rękami. Trzymając łokcie oparte o podłoże unosimy ciężar na około 3 sekundy. Podczas jednej serii powinniśmy powtórzyć podnoszenie około 10 razy.

Dobrą alternatywą dla powyższego ćwiczenia mogą być obciążenia, które z całą pewnością mamy w domu. Do obu dłoni bierzemy hantle, butelki z wodą lub torebki z cukrem, zginamy ręce w łokciach i wykonujemy obracanie dłoni. Do tego ćwiczenia warto przyjąć poprawną pozycję, czyli stanąć prosto z nogami rozstawionymi na szerokość barków oraz trzymać obciążenie w linii prostej do podłogi. Podczas tego ćwiczenia poruszamy nadgarstkami na boki i do środka przez około 30 sekund, w ten sposób aktywujemy większość mięśni przedramion i czujemy ich pracę. 

Innym niezwykle prostym ćwiczeniem jest zwyczajny zwis. Łapiemy za drążek obiema rękami i puszczamy luźno ciało przez około pół minuty. To ćwiczenie warto powtórzyć około 3 razy dla optymalnych efektów. Trening mięśni przedramion wcale nie musi być ciężki i skomplikowany, dzięki prostym technikom już w krótkim czasie zobaczymy poprawę wybranej grupy mięśni i zwiększymy swoją siłę.

Jak przydatny był ten artykuł ?

Kliknij na gwiazdki i oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Bądź pierwszy i oceń artykuł